söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiVEFATININ 1. YILINDA PROF. DR. İSA KAYACAN ANILIYOR


VEFATININ 1. YILINDA PROF. DR. İSA KAYACAN ANILIYOR
                                                                              
Dost gazeteci, araştırmacı yazar Prof.Dr. İsa KAYACAN 1943 doğumlu idi. 15 Ekim 2014 'de günü  aramızdan ayrıldı. Türkiye'in 40 ilinde ve 400 ilçesinde yayımlanan gazete ve dergilerde  binlerce yazı yazdı.Sanat ve  edebiyat konusunda ürünleriyle bir rekor sahibi idi. Dolu dolu yaşadı,  irili ufaklı 135 adet kitaba imza  attı. Yurtiçinde ve yurtdışında birçok ödüller aldı. Yılın gazetecisi oldu,  Burdur'da, Tefenni'de adı caddelere ve sokaklara verildi. Azerbaycan Bakü  Üniversitesi'nde doktorluk ve profesörlük  unvanlarını  almaya hak kazandı. Hakkında   üniversitelerde lisans tezleri ve belgeseller hazırlandı. Anadolu'ya hayrandı,  Atatürk sevgisiyle  dopdolu bir yazın eriydi. Nihayet  15 Ekim 2014 günü Ankara'da bir kıratına  binerek aramızdan uçup gitti. O giderken dostlarının  gönlünde  derin izler bıraktı. Vefatının  birinci yılında büyük bir törenle sevenleri, dostları, Akademisyenler, sanat ve kültür adamları, şairler ve yazarlar ve  gazeteci arkadaşlarıyla  birlikte 17 Ekim günü Ankara'da ve kendi  ili olan Burdur'da  anılıcaktır. Kısmet olursa  ben de bir vefa borcu olarak bu anma törenlerine  katılacağım.
Şimdi Ankara'da yapılacak  anma töreniyle  ilgili bana  ulaşan  bir  haberi  sizlerle paylaşmak istiyor, emeği geçenlere teşekkür ediyor ve kadim  dostum sevgili  Prof. Dr. İsa KAYACAN'ı  saygıyla ve rahmetle  bir  kez  daha  anmak istiyorum.  Işıklar içinde yatsın...
PROF. DR. İSA KAYACAN, 1. VEFAT YILDÖNÜMÜ MÜNASEBETİYLE DÜZENLENECEK “EĞİTİM, BİLİM VE KÜLTÜR ETKİNLİĞİ” İLE ANILACAK
(ECE AJANS, Ankara-02 Ekim 2015, Cuma) Ülkemiz, Türk Dünyası, Şiir-Sanat-Kültür-Edebiyat âlemi ve Gazetecilik camiasında çok sevilen; Eğitim faaliyetleri, kültür elçiliği, eser, hizmet ve tanıtım misyonu ile yakından tanınan; Türk gazeteciliğinin duayenleri arasında müstesna bir yeri olan ve İLESAM dâhil pek çok Sivil Toplum Kuruluşunda asli ve onur üyelikleri olan; Kerkük Kültür Derneği Kurucusu ve Başkan Yardımcısı Prof. Dr. İSA KAYACAN, vefatının birinci yıldönümü anısına düzenlenen anlamlı bir etkinlikle anılacak.
Kurucusu ve Kurucu Başkan Yardımcısı olduğu Kerkük Kültür Derneği öncülüğünde;
Başta Türkiye İlim ve Eser Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM) olmak üzere onlarca STK (Sivil Toplum Kuruluşu)’nın katılımı ile hazırlık çalışmaları sürdürülen “Anma, Eğitim, Bilim ve Kültür” etkinliği hazırlama, tertip, organizasyon ve düzenleme komitesi:
Kerkük Kültür Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Şemsettin Küzeci, Araştırmacı-Yazar Mustafa Nevruz Sınacı, Şair – Yazar, Yayıncı ve Yapımcı Mustafa Ceylan, Üstadın Sevgili Kızı Gül Kayacan, Gazeteci, Şair-Yazar (Karozan) İsmail Kara, Bestekâr - Şair Murat Duman, Gazeteci-Yazar, Yayıncı İlhami Nalbantoğlu ve Şair - Yazar Arzu Kök’ten oluşuyor.
Tertip Komitesi Başkanı Dr. Şemsettin Küzeci’den; 2 Ekim 2015 Cuma günü:
TÜRK-İŞ Genel Merkezi ve Konferans Salonu lobisinde alınan bilgilere göre:
“Birinci Vefat Yıl Dönümünde Prof. Dr. İSA KAYACAN’ı Anma, Eğitim, Bilim ve Kültür Etkinliği” 17 Ekim 2015, Cumartesi günü, Saat: 13.30 – 17.30 arası: “Bayındır Sokak No: 10, Kızılay / ANKARA adresinde bulunan TÜRK-İŞ KONFEDERASYONU Konferans Salonunda yapılacak…
Merhum İsa Kayacan’ın yakın dostları, yol arkadaşları ve Ülkemizin tanınmış Şair, Yazar, Kanaat Önderi, Bilim ve Sanat İnsanlarının hitap ve katkılarıyla onurlandıracakları etkinliğin gündemi ile uygulama programı henüz hazırlanmakta.
Ancak, bu toplantıya Türkiye’nin her tarafından ve bütün bölgelerinden Gazeteci, Şair, Yazar, Edebiyatçı, Bilim-Kültür ve gönül insanları ile İsa Kayacan arkadaşları, gönül dostları önemle ve özellikle çağırılmakta ve davet olunmaktadır.

***
ANMA TOPLANTISI VE ETKİNLİĞİN YAPILACAĞI:
Tarih  : 17 Ekim 2015, Cumartesi – Saat: 13.30 – 17.30
Yer     : TÜRK-İŞ KONFEDERASYONU Konferans Salonu
Adres  : Bayındır Sokak, No: 10, Kızılay – ANKARA
İrtibat : LÜTFEN!..
Katılım, öneri, değerli fikir ve katkılarınız için bizi arayınız.
Başkan Dr. Şemsettin Küzeci           : 0533 255 26 60
Sözcü,   (Karozan) İsmail Kara         : 0555 236 34 92
Üye,  Gül KAYACAN                     : 0532 454 67 19
Üye,  Mustafa CEYLAN                  : 0535 622 43 16
Üye,  Murat DUMAN                       : 0532 236 26 92
Üye,  İlhami NALBANTOĞLU       : 0555 360 67 97

 

Bu makale 743 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz