söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiYUSUF KEREMİT'İN ARKASINDAKİ İNANILMAZ GÜÇLER…


YUSUF KEREMİT’İN ARKASINDAKİ İNANILMAZ GÜÇLER…

1970 yılında Sezen Aksu Haftasonu Dergisinin düzenlemiş olduğu altın ses yarışmasında 6. olmuştu. Mücadelesinden hiç vazgeçmedi. Şimdi ülkemizin en değerli sanatçılarından biri…
Söke MHP'de yaşanılanlar Genel Merkez'in İlçe binasını kapatılması ve haliyle yönetimin görevden alınması sonucu, bir çok kişi Söke MHP’ye bitti gözüyle bakmıştı.
Tüm kamuoyunu şaşırtan gelişmeler yaşandı. İnsan merak ediyor,  Söke de Yusuf Keremit’in arkasında nasıl bir güç var. Bu gücün içerisinde kimler var. Vatandaşta inanılmaz bir sevgi, inanılmaz bir destek var. Çünkü bitti gözüyle bakılan Söke MHP de kısa süre içerinde ilçe binası tekrar açılıyor. İlçe başkanlığı 45 kişilik bir yönetimle bir çok yeni yüzlerin olduğu kalabalık bir partili eşliğinde göreve geliyor. Ve ilçe başkanlığına Söke Garnizonunda da görev yapmış olan emekli  yarbay Veysel Öztürk getiriliyor. Veysel Öztürk  kamuoyunda çok sevilen, sayılan aynı zamanda uzmanlık alanlarından biriside halkla ilişkiler olduğu için çok kısa sürede insanlarla iletişim kurabiliyor. Ve göreve gelir gelmez kurum kuruluş ziyaretlerinde de gördüğümüz kadarıyla takdir toplayan bir ilçe başkanı. Söke MHP de yaklaşık 30 kişilik kadın kolları da oluşturulmuş durumda. Söke MHP’nin haliyle Aday adayı olan Yusuf Keremit’in trendi giderek yükseliyor.
Demek ki, Yusuf Keremit’in arkasındaki güçler destekler gerçekten büyük…
2007 Yılında Milletvekilliği için aday olan Yusuf Keremit, MHP’nin Aydın’dan 3 milletvekili çıkmasını sağlamış ve kıl payı milletvekilliğini kaçırmıştı. Daha sonra 2009 Yerel seçimlerinde Belediye başkan adayı olmuş ve son anda az bir oy farkı ile seçimi kaybetmişti. Bir çok seçimi kaybetmiş olan kişi siyaset sahnesinden silinirken, Yusuf Keremit her seferinde büyüyerek gelmiştir. Yusuf Keremit seçimi kaybettiği andan itibaren Söke ve çevresine olan sevdasından dolayı olsa gerek, çalışmalarına devam etti. Şehrin sorunlarını ve çözümleri üzerine sürekli çalıştı. Yaptığımız bazı sohbetlerde şehrin gelişimi ve yaşanılabilir bir kent olması için sosyal yaşamdan, kültürel alana, sanayileşmeden, altyapıya, trafikten, Söke Çayı’na her sorunun çözümü için AB destekli çevre projelerine kadar bir çok hayata geçirilebilir projelerin hazır olduğunu söylüyor. Anlatırken o heyecanı, bir şeyler yapma isteği ve inancının olması çok önemli. Söke de yüzlerce binlerce öğrenci yetiştirmiş,  onlara bir baba, bir ağabey gibi davranmış olması önemli. Ve en önemli özelliklerinden biriside; din, dil, ırk ayrımı yapmadan ve kimseyi ötekileştirmeden sahiplenmesi… Yusuf Keremit’in arkasında inanılmaz bir güç ve inanılmaz bir destek var. Ve sürekli halkın ve esnafın içinde olması, onların fikir ve görüşlerini sıkıntılarını dinlemesi önemli.
Diğer partilerimizde de çalışmalar devam ediyor. Ancak bu seçimlerin bir diğer özelliği de büyükşehir olmasından dolayı, büyükşehir adaylarının haklı olarak isteği ilçelerde seçimi kazanma şansı yüksek olan adaylarla gitmek. Söke CHP de olsun, Söke AKP de olsun eğer genel merkez atamayla aday belirlediğinde her hangi bir küsme, kırılma ve dağılma olur mu? Çünkü bir çok aday adayı çok uzun zamandır çalışmalarını sürdürüyor. Harcadıkları bir zaman, emek ve maddiyat var. Şu anda görünen tabloya bakıldığında en az sıkıntılı olan parti MHP olarak görülüyor.

Biraz tebessüm;?

Devlet bir gün geniş ve boş bir araziye geceleri göz kulak olacak,500 TL maaşla Bir bekçi işe almaya karar verir. ?Bir süre sonra düşünülür ;?”Peki talimatlar olmadan bekçi işini nasıl yapacak”?Bir planlama birimi kurulur ve planlamayı yapmak üzere, 750′şer TL maaşla, iki kişi işe alınır.?Bir süre sonra ”İşleri yapıp yapmadıklarını nasıl kontrol edeceğiz” diye düşünülerek, 1.000′er TL maaşla, iki denetmen işe alınır, biri denetim yapar diğeri raporları yazar.?Bir süre sonra ” Bunların maaşları hesaplanıp nasıl ödenecek ” diye tartışılırve 1.500′er TL maaşla, bir mali müşavir, bir katip, bir de istatikçi işe alınır.?Bir süre sonra ;”Peki bunlardan kim sorumlu olacak.” Diye düşünülür ve 5.000 TLmaaşlı bir müdür ve 3.000′er TL maaşla iki de müdür yardımcısı işe alınır.?Bir süre sonra, ülkede ekonomik kriz çıkar ve bütçedeki masrafları kısmak için bekçi işten çıkartılır…

 

Bu makale 5491 kez okundu.


Yorumlar
    Yorum Yaz
  • hüseyin buruş (22/11/2013)
    abi yazılarını okuyarak sökeye olan özlemimizi gideriyoruz. herkese çok slm. ha komutanın kralınada ( Veysel Öztürk) başarılar diliyorum.

  • Ayla BALCILAR CAN (1/6/2015)
    Yusuf Hoca, kendinden emin, bilgili-kültürlü bir insandır. Alçakgönüllüdür, tam bir hizmet adamıdır. Söke, Yusuf Hocam sayesinde kalite standartlarını daha da yükseltecektir. Kendisi zamanın adamı değildir; davanın adamıdır. Sökeli insanlarımız Yusuf Hoca'nın kıymetini bilmeliler. Uşak'tan sevgiler, selamlar...