söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSÖKE'DEN MANZARALAR


SÖKE'DEN MANZARALAR

AK PARTİ'NİN DEMOKRASİ AYIBI
Geçtiğimiz günlerde Ak Parti Söke ilçe örgütü Aydın il örgütünün ve bazı Aydınlıların üstün gayretleri sonucu seçimle gelmiş olmasına rağmen MYK kararıyla görevden alındı. Gerekçe ise daha komik, sözüm ona evrak düzensizliği imiş.Külahıma anlatın o gerekçeyi, bal gibi Söke siyasetini Aydın eliyle ve onun çıkarları doğrultusunda dizayn etme çabasıdır bu… Bu tam bir DEMOKRASİ AYIBI'dır...
Demokrasinin kurallarının başında "Seçimle gelen, seçimle gider" vardır, ama Ak Parti Söke örgütünün içini karıştırmak isteyen ve kendilerine Bütünşehir kadroları içinde yer arayan Ortaklar'dan Söke'yi yönetmeye çalışan arkadaşlar unutmasınlar ki, Söke siyaseti bugüne kadar kendilerine cevaz vermediği için bu beyhude çabalarına devam etmektedirler. Kusura bakmasınlar ama buna yürekleride yetmez. Dört siyasi parti değiştirmiş bir adayın zeminini yapıp onun ardından başkan yardımcılığı koltuğuna oturmaya çalışmaları Sökeliler tarafından tasvip edilmeyeceği gibi, nüfuzunu kullanmaya çalıştığı sayın bakan tarfından da tasvip görmez.
Yapılması gereken Seçimli genel kurulun bir ay içinde yapılmasıdır. Bundan kimse kaçamaz ve kaçmamalıdır. Aydın il yönetimi buradan uzak durmalı, kendi işine bakmalıdır. Kasaba siyaseti yapmaya çalışanlara duyrulur, burası Söke haberiniz olsun!..

FAKÜLTE 'YE YARDIM
Yine başa döndük; "Sökeli pamuk eller cebe" yardımlarınızı bekliyoruz. Yeter artık beyler… Sökeli olarak yaptığımız yeter. Devlet yapsın biraz da, biz devletin yanımızda olduğunu bir hissedelim. İktidar partisinin içini dizayn etmeye çalışanlar biraz Ankara'dan yardım getirsinler de ikinci fakülte ve yurt binası devlet eliyle yapılsın. Kentin içine düştüğü ekonomik açmaz ortada çiftçide para yok, esnafta para yok, tacir de para yok, işçi de köylü de zaten yok, emekli zaten müşgül de nasıl olacak bu iş?
Okullarını kendi yapan zaten Sökeli bunların bakım ve onarımları elinden geldiğince kendi yapan Sökeli, vergi veren Sökeli ama devlet yardımları başka bölgelere, yeter artık beyler, bunun adı ayrımcılıktır. Hem de devlet eliyle yapılan ayrımcılık. O nedenden dolayı Söke bu kez Fakülteyi ve yurdu devletten istemeli bu iş için yani yardım toplamak için hiç bir sivil toplum örgütü ortaya çıkmamalıdır. Çıkılacaksa devletten bu projenin yatırım bedelinin alınması için ortaya çıkılmalıdır.

MENDERES NE OLACAK
Kentin toplam gelirlerinin yüzde 70'lik kısmı tarımdan gelirken Menderes'i zamanında temizlemeyen yetkililere ve buraya kaynak aktarmayan siyasilere ne demeli bilemiyorum. Menderes'in tek başına temizliği ve ıslahı yeterli değil nedeni ise barajların doluluğu şimdi de DSİ hiç bir açıklama yapmadan suyu boşaltmaya başlıyor. Kardeşim zor mudur haber vermek, insanları bilgilendirmek devlet sırrı mıdır bu işler? İnsana biraz saygı gerekir. Çok mu zordur yeni bir tahliye kanalı açmak bu ovanı kaderi hep su altın da kalmak mı olacaktır.
Evet beyler bu manzaralar Söke'nin gücünü hiçe sayanlara duyrulur. Bu kent bunları haketmiyor şimdi ses çıkarmazsanız yarın bunlar ve benzer sorunlarınız katlanarak önünüze gelecektir.
Saygılarımla...

 

Bu makale 1341 kez okundu.


Yorumlar
    Yorum Yaz
  • yılmaz ölmez (22/2/2013)
    Sayın Türkoğlu;AKP diyor ki,"bizim kongrelerimizde kavga çıkmaz"doğrudur,çünkü genel merkezin tayin ettiği isimlerin dışında aday olacak işimler olmadığı için kavga çıkmaz.AKP tabanının kavgası hep yüreğindedir.Yüreklerde ki öfke de AKP iktidardan düştüğü gün patlayacak ve AKP kendi içerisinde başlatacağı kavgayı uzun yıllara taşıyacaktır.Bunları tahmin etmek için medyum olmaya gerek yok.Tıpkı Kuyucak örneği gibi.Kuyucak'ta genel merkezin öne sürdüğü isim 40 oy'da kaldı,diğer aday 250'nin üzerinde oy aldı,fakat başkanlık 40'ta kaldı.AKP'nin ileri demokrasi anlayışı bu.Büyük Menderes Nehri'ne gelecek olursak;Nehir yatağı Söke altında temizlenmiş olsa dahi Aydın doğusundan batısına bu taşkınlardan kurtulamayacaktır.zira Doğu bölgesi ıslah edilmesine rağmen nehir patlak verdi.buda gösteriyor ki,Denizli,Köşk,Söke,Germencik bölgelerine de baraj ve göletler kazandırılması gerekiyor.sarıçay,gargın,beşparmak çayları için baraj projeleri hazır.Germencik te Oyuk boğazı bölgesi için baraj projesi hazır.