söke ekspres gazetesi
 • söke ekspres gazetesiBOYNAK SUYU ‘NUN GELMESİ NEDEN ENGELLENİYOR...


BOYNAK SUYU ‘NUN GELMESİ NEDEN ENGELLENİYOR...

Son günlerde İl Genel Meclis Üyesi Kenan Özcan, adeta şov yapmaya başladı. Nedenine gelince Nüfuz kullanımı deyin, diğer İl Genel Meclis Üyelerinin iyi niyeti deyin, ama bence sadece demogoji yapıyor. Diğer kişi ve siyasi partilerde buna nedense adeta çanak tutuyor. Ak Parti’nin içini dizayn etmeye çalıştı beceremedi, şimdi yerel siyaseti dizyan edip kendisine yer açmaya çalışıyor. Bu kardeşimiz nerede bir boş koltuk görse oraya aday olma derdine düşmüşcesine şimdi de bütünşehir de koltuk derdine düşmüş anlaşılan. Kendisini zorla davet ettirdiği bir toplantıda ağzındaki baklayı çıkarıveriyor. “Boynak suyu projesi ertelensin üç yıl sonra Sarıçay Barajı yapılacak, gerek yok” gibilerinden bir yığın zırva laflar.
Sayın Özcan, proje keşfi 20 trilyon gibi çıksada bu gibi projelerde kırım miktarı % 40 larda çıktığı zaman maliyet otomatikman 12 trilyon gibi rakama düşer. Ayrıca siz demiyor musunuz; bütünşehir olunca su işletmenin borçları genel müdürlük bünyesinde olacağından dolayı bu borçta otomatik olarak Aydın’a geçecektir. Bir diğer önemli konu ben kent insanıma sağlıklı doğal memba suyu içirme fırsatı bulmuşken bundan Sökelileri neden mahrum bırakayım? Pardon siz Aydınlı olduğunuz için bu kent sizi ilgilendirmiyor! Bu projeye karşı çıkıp Sarıçay Barajı’nı neden pazarlama gereği duyuyorsunuz, anlamış değilim.
Sarıçay Barajı şuanda proje ve etüd işleri ihale edildiği için bu süreç yaklaşık üç yıl sürecek çünkü yağış miktarı, toprak yapısı, havzanın özellikleri tespit edilip değerlendirme yapıldıktan sonra baraj imalat aşamasına gelecek ve özel sektöre yap işletle yaptırılacak. Yani barajın önüne yapacağınız arıtmayla bu suyu özel sektör size parayla satacak. Su bedava değil yani. Hem arıtma suyu içireceksiniz, hem de parayla satacaksınız. Bunu alan şirket kısacası yaşayacak. Çünkü Boynak suyu gelmezse Söke halkı bu suyun en büyük müşterisi olacak.
Bir diğer konu İl Genel Meclisi’nin yapacağı yatırımlarla ilgili açıklamayı sizin kendi üzerinizden yapmanız ise siyasi etik açısından ayıplanacak tavırdır. Ak Parti İl Genel Meclisinde şu an itibarıyla etkin değil. CHP-MHP koalisyonu sürdüğü için tüm planlama yatırım ve bütçeler bu iki siyasi parti temsilcileri tarafından yürütülmekte. Size Söke’de nezaketen bir iyi niyet göstermişler siz ise bu yatırımları kendiniz yapmış gibi lanse ediyorsunuz. Bunlar doğru şeyler değildir. Harcadığınız para halkın parası ve halk bu parayı kullanma yetkisini CHP-MHP’ye vermiş buradan kendinize pay çıkarmayın. Halkın kafasınıda karıştırmaya çalışmayın. Bu yatırımlar içinde dişe dokunan tek yatırımda SIdıka İlköğretim Okulu’na yapılacak 24 derslikli okul inşaatıdır.
Siz, illede birşeyler yapmak istiyorsanız partinizin iktidar gücünü kendinize, akrabalarınıza değilde Söke halkının yararına kullanırsanız bizlerde kent insanı olarak şükranlarımızı bildiririz. Ayrıca burada seçimle göreve gelmiş bir ilçe yönetimi varken bu açıklamalarınız örgütünüze yapılmış haksızlık değil midir? Eğer Söke için gerçekten bir şeyler yapmak istiyorsanız ve gücünüz varsa Söke’nin önemli projelerinin bir an önce yaşama geçmesi için çaba harcamalısınız. Halkımız bunu yaptığınızı görürse merak etmeyin sizi bir yerlere  getirir.
On yılda yaptığınız tek eser Ağaçlı Köprüsü yerinde sadece duruyor.  Saygılarımla...

 

Bu makale 2107 kez okundu.


Yorumlar
  Yorum Yaz
 • kenan özcan (20/12/2012)
  Ne oldu sayın Türkoğlu? Nedir bu saldırgan halinizin sebebi? Neden bu denli panik yaptınız? Herkes her şeyin farkında ve herşey olacağına varır. Tutarlı olun. Daha düne kadar K.Ö. çok iyi, Söke yerel projelerinde işbirliği için teşekkürler ama Ak parti ilçe teşkilatı tu kaka idi. Bugün tam tersi...hadi hayırlısı

 • küçük kıyamet (20/12/2012)
  sayın Turgut Türkoğlu sayın Kenan Özcan 'a şov yaptıgını söylüyorsunuz ama bence en büyük şovu kaleminizle siz yapıyorsunuz..

 • TAYFUN BATMAZ (20/12/2012)
  sevgili Turgut abicim beni şok ettin yakın bir takipçin vede hayranın olarak başlığı okuyunca zannettimki nezir beyin yazısına paralel bir yazı dizisi okuyacam lakin satırlar beni şaşırttı.Cevabım yazı içeriğinde üflediğiniz üzere sayın Selma Özcan hanımefendiye kasıt ise o makama daha layık ikinci bir ismi keşke belirtseydiniz.Artık hepimizin söke milliyetçisi olma zamanı geldide geçiyor bile .SAYGILARIMLA....

 • Sökesever (20/12/2012)
  Keşke 5 tane daha K.Ö gibi söke milliyetçisi olsada söke hak ettiği yerlere gelsin ...