söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiBAYDAR'IN AÇIKLAMALARI


BAYDAR’IN AÇIKLAMALARI

CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfü Baydar ve Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi geride bıraktığımız Kurban Bayramı arefesinde ilçemizdeki yerel basını ziyaret etti. Bu çerçevede  gazetemize de  sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Sürpriz diyorum çünkü Hem Başkan Özekmekçi hem de Milletvekili Metin Lütfü Baydar’ın seçilmelerinden sonra bir çok milli bayram ve dini bayram geride bırakmıştık. Daha önce böyle ziyaretlerle karılaşmadığımız için sürpriz oldu. Oldukça kalabalık bir ekiple ziyarete gelen CHP Teşkilatı hem bayram tebriğinde bulundular hem de ülkemizin geleceği için fikirlerini beyan ettiler.
CHP Milletvekili Baydar Aydın’ın en çok gezen ve halk ile iç içe olan vekillerinden biri. Hatta Sayın vekil Kurban Bayramı nedeniyle 16 ilçe dolaşıp 600 km yol yapmış. Hatırı sayılır bir mesai harcamış diyebiliriz. Bu 600 km lik yolculukta bizleri de ziyaret etme nezaketinde bulundu.
Baydar ülkenin gidişatı konusunda endişelerini dile getirerek CHP’nin muhakkak iktidara gelmesinin gerektiğini dile getirdi. Elbette bunlar her platformda konuşulagelen sözler. Her siyasetçi mensubu olduğu partinin propagandasını en iyi şekilde yapmak ister. Ancak Baydar 2013 yılında yapılacak olan yerel seçimler için de  önemli açıklamalarda bulundu. Baydar, yapılacak olan yerel seçimlerde mevcut başkan Necdet Özekmekçi’nin yeniden Belediye Başkanlığı için CHP’nin tek adayı olduğunu belirtmesi gerçektende ilgi çekiciydi. Başkan Özekmekçi konu hakkında yorum yapmaktan kaçınsada Baydar, Özekmekçi’nin adaylığı konusunda çok net ve ısrarcıydı. Bakalım zaman ne gösterecek. Özekmekçi 2 dönemdir Söke Belediye Başkanlığı görevini yapıyor. Üçüncü dönem için aday olur mu bilemeyiz bunun için henüz erken. Ancak 2013 seçimleri çok daha farklı olacak gibi gözüküyor. Yani Özekmekçi’nin aday olması halinde karşısına çıkacak rakipler oldukça zorlayacak gibi. Nitekim MHP’nin geçtiğimiz yerel seçimlerde Yusuf Keremit ile aldığı oy sayısı hatırı sayılır değerdeydi. Bu oy MHP İlçe teşkilatını oldukça memnun etmişti. 2013 seçimlerine çok daha hırslı ve moralli girecekleri aşikar.
Diğer yanda AK Parti’nin geçtiğimiz yerel seçim dönemlerinde yaşadığı aday bulma sıkıntısı bu seçimde yerini aday seçme sıkıntısına bırakacak gibi gözüküyor. Nitekim her geçen gün AK Parti’den bir aday ismi kulaktan kulağa dolaşıyor. Bunun yanında Büyükşehir yasasının kabul edilmesinden sonra Söke’ye bağlı köy ve beldelerinde verdikleri oylarla Söke Belediye Başkanını seçecek olmaları 2013 seçimlerini daha da önemli kılıyor.
Necdet Özekmekçi Sulama Birliği seçimlerindeki performansıyla köylerde de etkili olduğunu gösterdi. Bu Özekmekçi’nin aday olma konusundaki fikirlerini pozitif olarak etkilemiştir diye düşünüyorum. Ancak başkanlığını yaptığı ikinci döneminde seçim beyannamesindeki projelerin  bir çoğunun hala daha hayata geçmemesi kendisi ve CHP için önemli bir handikap. Özekmekçi artı ve eksileri bir bir yazacak ve kararını bu sonuçlara göre verecektir.
Bakalım zaman neyi gösterecek. Bekleyip göreceğiz.

 

Bu makale 1290 kez okundu.


Yorumlar
    Yorum Yaz
  • halil güven (1/11/2012)
    Çok güzell... Değerlendirmelerine katılıyorum ve seni seviyorum canım evladım:)