söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiZAMANLAMA


ZAMANLAMA

Geçtiğimiz günlerde MHP İlçe Başkanı Sayın Metin Mutafoğlu’nun açıklamaları kamuoyunun dikkatini çekti…
Mutafoğlu açıklamasında CHP’li Başkan Özekmekçi’nin 3,5 yıldır süren başkanlık döneminde Söke’ye bir çivi dahi çakılmadığını belirtmiş ve Necdet Özekmekçi’nin seçimleri kazanırken bir çok proje vaadi olduğunu ancak bu projelerden hayata hiçbirinin geçirilmediğini dile getirmiş.  
Haklı…
Necdet Özekmekçi göreve başladığından bu güne kadar olan süreçte Söke’nin ne sosyal, ne ekonomik anlamda atması gereken adımları atmadı yada atamadı. Birçok proje sadece seçim broşürlerinde kaldı. Hayata geçmedi. Özekmekçi’nin görev süresinin bitmesine 1,5 yıl gibi bir zaman kaldı. Bu süreçte projeleri hayata geçirebilir mi, bilinmez ama işi oldukça zor gözüküyor. Diğer yandan girilecek olan seçime yeniden aday olacağı artık açık açık dile getiriliyor. Eğer aday olmayı düşünüyorsa kesinlikle seçim beyannamesinde vaad ettiği projelerden en az ikisini bu 1,5 yıllık görev süresinde hayata geçirecektir en azından bunun için tüm imkanları zorlayacaktır diye düşünüyorum.
Siyaset…
3,5 yıl boyunca bekle, seçimlere 1,5 yıl kala 24 saat çalış…
Diğer yandan muhalefet olarak 3,5 yıl hiçbir şekilde bu konuları gündeme getirme, seçimlere 1,5 yıl kala Söke’ye hiçbir şey yapılmadığından bahset.
Neden?
Çünkü seçimler yaklaşıyor.
İcraat yapma görevi olanlar icraatlarını yapacak, muhalefet görevi olanlar muhalefetlerini…
İşte Söke bu nedenle hep kaybediyor…
İdare yetkisinde olanlar gerektiği gibi idare edemiyor, denetleme yetkisinde olanlar gerektiği gibi denetlemiyor, Sökeli vatandaşta Söke’ye hiçbir yatırım yapılmadı diye bağırıyor…
Garip ve düşündürücü…
Yine de Mutafoğlu’nun geç de olsa bu çıkışları dikkat çekti.
Bir anda “Sahi bu yapılması vaad edilen”; Çok amaçlı salonlar, Düğün Salonu, Sosyal Konut Projeleri, Kültür Sarayı Gençlik Merkezi Projesi, Hobi Bahçeleri, Atış Poligonu, Söke Çayı, Mezbaha Tesisi, Katlı Otopark, Tarım Bölgesi Sera Projesi, Adliye Yanı Parkı; Nerede kaldı?” sorularını hatırlattı.
Bu soruların yanıtını Başkan Özekmekçi ve ekibi verecektir.
Her ne kadar Özekmekçi’nin yeniden adaylığı konuşulsa da bu projelerin seçim beyannamesinde kalması Özekmekçi’nin yeniden adaylığını ve CHP’nin 2 dönemdir elinde bulundurduğu yerel iktidarı kaybetme riskini gözler önüne seriyor.
Buda MHP ve Ak Parti’nin iştahını kabartıyor. Söke’deki iki muhalefet partisi de şimdiye kadar hiç bu konuları gündeme getirmemişti.
Mutafoğlu bu çıkışla siyasete hareket kazandırdı.  Ak Parti İktidarının Söke’deki temsilcileri ise sessizliğini koruyor.
Etli’ye Sütlü’ye karışmıyor. Belki de şimdilik sessizliğini koruyor…
Ama nereye kadar? Söke’nin artık kaybedecek bir dakikası bile kalmadı. Sessizlik Söke’ye zarar veriyor.
Bakalım önümüzdeki günler neyi gösterecek?
Vaad edilen projelerden hangileri hayata geçirilecek?  Kimler görevlerini yerine getirecek?
Bekleyip göreceğiz.

 

Bu makale 1968 kez okundu.


Yorumlar
    Yorum Yaz
  • halil güven (20/6/2012)
    Evladım... Canım evladım Kadir, bu konuda sen de biraz geç kalmadın mı?:) Ancak güzel ve yararlı yine de:) Selam ve sevgiler:)

  • TURGUT TÜRKOĞLU (20/6/2012)
    Kadir kardeş,arıtma projesi danıştay da bekliyor,aydın caddesi hatların yeraltına alınmasından dolayı beklemede,boynak suyu iller bankasında proje onayı bekliyor,altı ayda bir denetim geçiren bir belediye projelerini hayata geçirmeye çalıştıkça iktidar tarafından engellenmekteyken ve sen bunları biliyorken yazıyorsan art niyet ararım.Hiçkimse Ak partinin 10 yıllık iktidarın da sökeye çivi çakmadığından söz edemiyor bu bana manalı geliyor doğrusu...