söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiGEKA 2013 YILI PROJE TEKLİF ÇAĞRISININ BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI


GEKA 2013 YILI PROJE TEKLİF ÇAĞRISININ BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI

Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA), 2013 Yılı Proje Teklif Çağrısı’nın başvuru süresi 28 Haziran 2013 tarihine kadar uzatıldı.
 Güney Ege Kalkınma Ajansı, 08.04.2013 tarihi itibariyle ilan ettiği Alternatif Turizme yönelik Mali Destek Programları için son başvuru tarihini daha önce 12 Haziran 2013 olarak ilan etmişti. Süre uzatımına dair bölge paydaşlarından gelen talepleri değerlendiren GEKA Yönetim Kurulu, aldığı karar neticesinde başvuru süresini 28 Haziran 2013 olarak belirledi.
 Bu doğrultuda programlara çevrimiçi olarak yapılacak başvuruların matbu nüshalarının, Ajans’ın Denizli’deki merkez binasına 28 Haziran 2013 Cuma günü saat 18.00’e kadar teslim edilmesi gerekiyor. Güney Ege Bölgesi’nin alternatif turizm çeşitliliğinin artırılmasının hedeflendiği Alternatif Turizm ve Turizm Altyapısı Mali Destek Programlarından oluşan 2013 yılı proje Teklif Çağrısı’nın toplam bütçesi 14 milyon TL.
 Güney Ege Bölgesi turizminde; alternatif turizmin bölge ekonomisine olan katkısının arttırılması, faaliyetlerinin geliştirilmesi ve çeşitlendirilmesi ile bunların tanıtımı ve pazarlaması için yenilikçi uygulamalar geliştirilmesini amaçlayan Alternatif Turizm Mali Destek Programı için ayrılan toplam bütçe 6 milyon TL olarak belirlenirken, en az 75 bin en yüksek ise 300 bin TL destek limiti belirlendi.
 Toplam bütçesi 8 milyon TL olan Turizm Altyapısı Mali Destek Programı ise; Bölgedeki alternatif turizm olanaklarının ulaşılabilirliğinin ve çekiciliğinin altyapı çalışmaları ile yükseltilerek alternatif turizmin bölge ekonomisine olan katkısının artırılmasını amaçlıyor. Valilikler, kaymakamlıklar, il özel idareleri, sanayi ve ticaret odaları, turizm altyapı birlikleri ile kamu kurumlarının il ve bölge müdürlüklerinin uygun başvuru sahibi olarak belirlendiği program kapsamında, uygun projelere en az 75 bin TL en yüksek ise 750 bin TL destek verilmesi planlanıyor. (iha)

 

Bu haber 2016 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz