söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSöke Amerikan Kültür Koleji Kapılarını Yakında Açıyor…


Söke Amerikan Kültür Koleji Kapılarını Yakında Açıyor…

Söke Amerikan Kültür Koleji, 2013 yılı Eylül ayında Okul öncesi ve İlkokul olarak ilçemizde eğitim-öğretime başlayacağı bildirildi.
Geçtiğimiz gün ziyaret ettiğimiz Söke Kuşadası yolu üzerindeki Söke Amerikan Kültür Koleji'nde Okul Müdürü Mehmet Ünsal'dan çeşitli bilgiler aldık.
Amerikan Kültür Kolejlerinin 1911 yılından beri ülkemizde faaliyet gösteren en büyük özel öğretim kurumlarından bir olduğunu belirten Okul Müdürü Mehmet Ünsal, Türkiye genelinde 400'ün üzerinde dil okulları, 90'ın üzerinde anaokulu ve 30'un üzerinde kolej çalışmalarının bulnduğunu söyledi.
Bu yıl Söke Amerikan Kültür Koleji'nin okul öncesi ve ilkokul düzeyinde öğrenci alacağını ve ortaokul öğrenci kabulünün önümüzdeki yıl başlayacağını belirten Okul Müdürü Mehmet Ünsal, özetle şunlara değindi; "Amerikan Kültür TOEFL sınav merkezliğinin yanı sıra TESOL Uluslararası ingizce öğretmenliği programının Asya ve Türkiye sorumlusudur. Bu sayede ülkemizde ve dünyada Milli Eğitim Bakanlığı tarafından da tanınan ingilizce öğretmenliği programı uygulayarak binlerce öğretmen yetiştirmiştir. Ezberlemeyi değil, araştırmayı seven. En az  iki yabancı dil bilen ve yaşamında etkili bir şekilde kullanabilen. Teknolojiye hakim. Bilimsel düşünen. Öz güveni yüksek. Bir üst eğitim kademesi için gerkli akademik donanıma sahip Uluslararası alanda yaşamını çok kolaylıkla sürdürebilecek, kültürünü en iyi şekilde temsil edecek, Atatürkçü, çağdaş, onurlu bireyler yetiştirmektir. Danışma kurulumuzda Türk ve yabancı akademisyenler bir arada bulunmaktadır. Farklılıklarımız; Bir sınıfta iki öğretmen. Klasik ingilizce öğretiminin dışında bilingual (çift dilli) eğitim sisteminin çocuklarımız anadili gibi ingilizce konuşacakları modern bir sistem uyguluyoruz. Avrupa Dil Portfolyosuna üyeyiz. Böylece öğrencilerimize Avrupa Dil Pasaportu veriyoruz. Ülkemizde bunu vermeye yetkili çok az kuruluş bulunmaktadır. Mental Eğitim bizde bir ders olarak işlenir. Derslerimizi tablet PC'lerle işliyoruz. Kolej TV, Kolej Radyo stüdyolarımzda çocuklarımız yayın yapacak. İkinci yabancı dil eğitimi verilmektedir. WCCL üyeliği. Altın diploma sistemimiz, Öğrencilerimiz Amerikan Üniversitelerine sınavsız giriş hakkına sahiplerdir. Öğretmenlerimiz Tesol Serfitika sahibidir. Öğrencilerimiz cumartesi günü sadece ingilizce konuşurlar. Drama, seramik, badminton, tenis, takım çalışmaları, jimnastik, latin dansları, salon dansları, halk oyunları, basketbol, futbol, satranç gibi birçok aktivite çalışmaları bünyemizde bulunmaktadır." dedi.

Haber: Yılmaz Salum
Foto: Cevdet Üzüm

 

Bu haber 11972 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz