söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSÖKE LİSESİ 1975-76 MEZUNU YATILI PANSİYON ÖĞRENCİLERİ 38 YIL ÖNCE EĞİTİM GÖRDÜKLERİ OKULLARINDA BİR ARAYA GELDİLER…


SÖKE LİSESİ 1975-76 MEZUNU YATILI PANSİYON ÖĞRENCİLERİ 38 YIL ÖNCE EĞİTİM GÖRDÜKLERİ OKULLARINDA BİR ARAYA GELDİLER…


Söke Lisesi 1975-76 yılı mezunu dönemin pansiyonda kalan yatılı öğrencileri geçtiğimiz cuma günü sabah Türkiye’nin dört bir yanından gelerek Söke Lisesi’nin bahçesinde toplanarak bir araya geldiler.
10 yıldır yatılı öğrenciler Ali Selçuk, Cevat Balta, Mehmet Zeki Fidandal, Zeki Günal, Haşmet Çubukçu, Ender Özcanyüz, Necla Baştu’nun organize ettiği iki yılda bir yapılan büyük buluşma törenine bu yıl 50 yatılı pansiyon öğrecisi katıldı, aralarında, hukukçu, doktor, öğretmen, işadamı, çiftçi, mühendis, ev hanımı, belediye başkan yardımcısı, emekli, işçi, memur, yönetmen, gazeteci, olan 1975-76 mezunu Söke Lisesi pansiyon öğrencileri duygulu anlar yaşadılar.
Söke Lisesi Müdürü Hakan Çevik, pansiyondan sorumlu müdür yardımcısı Pakize Atar, piskoloji danışmanlık ve rehberlik öğretmenlerinden Meryem Küçükoğlu, Söke Lisesi’nde görevli öğretmenler, bundan 38 yıl önce mezun olan öğrencileri karşılıyarak, en güzel şekilde ağırlayıp okulda, eski günlerdeki gibi, meşhur pansiyon yemeği olan kuru fasulye, bulgur pilavı, turşu, meyve olarak elma ve kiraz ikramı ettiler.
Öğrencilik yıllarındaki gibi sıraya geçerek tabldot usulü yemeklerini alan eski mezunlar, yemek sonrası, çalan etüt ziliyle okul sıralarına geçtiler, emekli müzik öğretmeni Cengiz Dursun nezaretinde yoklama yapılan öğrenciler, yoklamada ünlü yönetmen Osman Sınav çıkmayınca, etüt öğretmeni; ‘nerde arkadaşınız gidin bulun arkadaşınızı’ demesi üzerine, öğrenci lideri Cevat Balta, hocam okulun bahçesinde fotoğraf çekiyor, gelemiyecekmiş, onun yerine Mustafa Kavruk’u getirdik, hocam demesi üzerine gülmekten kendini alamayan eski öğrenciler ve öğretmenler, daha sonra teneffüs zilinin çalmasıyla kimi okul kantinine kimi de okul bahçesinde eski günlerde olduğu gibi üçerli beşerli guruplar halinde sohbet ederek turlarken, kimisi top oynadı, kimisi pinpon, kimisi de veleybol, basketbol oynuyarak teneffüsü değerlendiren ardından çalan ders zili, ders müzik, diğer ders resim, merhum müzik öğretmeni Ahmet Kavruk, merhum resim öğretmeni İlhan Doğan, her iki derstede rahmetle anılırken, bazı öğrenciler gözyaşlarını tutamadı. Ders bitimi sonrası haftasonu töreninde mevcut okul öğrencileriyle birlikte saf tutan sıraya geçen eski öğrenciler, İstiklal Marşını birlikte okudular, daha sonra dağılan eski öğrenciler, yine eski yıllarda olduğu gibi nostalji yaşamak için, erkeklerin bir kısmı meşhur Çınarlı Kahve, Avcılar Kulübüne tavla oynamaya giderken, bayanlar Atatürk Parkı’nda birlikte oturarak sohbet etti.
Aynı günün akşamı Kuşadası Belediye başkan yardımcısı Mehmet Zeki Fidandal’ın organize ettiği Kuşadası’ndaki otelle misafir edilen Söke Lisesi’nin eski öğrencileri, cumartesi günü de Bafa Gölü kenarında piknik yapıp, daha sonra Söke’nin cadde ve sokalarını dolaşarak eski günlerini yat ettiler. Bu güzel organizyonda emeği geçen Necla Baştu’a teşekkürlerini sunan eski öğrenciler;
Zeki Günal, Ali Selçuk, Cevat Balta, Haşmet Çubukçu, Ender Özcanyüz ve dışardan gelen diğer öğrenciler, bizler bugün sökede ve okulumuz söke lisesinde inanılmaz bir gün ve haftasonu yaşadık. Bizlere bu güzelliği ve mutluğu yaşatanlara teşekkür ediyoruz. 22 Mayıs 2015 tarihinde yine burada daha geniş katılımla bir araya geleceğiz diyerek ayrıldılar.
Ünlü yönetmen Osman Sınav, Söke Lisesi’nin 1975-76 mezunu pansiyon öğrencilerinin geleneksel buluşmasına, dizi ve film çekimleri nedeniyle gelemedi…

Haber: Mustafa Kavruk

 

Bu haber 4085 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz