söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiEMEKLİ ÖĞRETMENLER POLONYA'DAN DÖNDÜLER


EMEKLİ ÖĞRETMENLER POLONYA'DAN DÖNDÜLER

Söke İlçe Milli Eğitimin Müdürlüğünün  AB Grundtvig projesi kapsamında emekli öğretmenlere yönelik projesinin ilk toplantısı 17-20 Mayıs 2013 tarihleri arasında Polonya'nın Zdunska Wola kentinde "Miesjki Dom Kultury" kurumunun evsahipliğinde düzenlendi.
Toplantıda İspanya ve Polonya'dan katılan farklı meslek gruplarından emekli kişilerle kurumumuzu temsil eden 6 bay 1 bayan emekli öğretmenimiz de hazır bulundular.
Toplantının açılış konuşması Zdunska Wola kentinin belediye başkanı yapmış olup, kentin kültür merkezlerinin müdürleri, Third Age Generation University (3. yaş üniversitesi) dekanı ve evsahibi kurumun temsilcileri de toplantının açılışında hazır bulundular. İki günlük toplantı boyunca, projenin konusuna uygun olarak emekli kişilerin birbirleriyle iletişimlerinin arttırılmaları farklı ülkelerden aynı yaştaki emekli kişilerin bilgisayar yoluyla da iletişimlerinin sürdürülmelerinin sağlanması ön planda olmuştur. Ayrıca evsahibi kurumun emekli kişilerin gönüllü olarak çalıştıkları çocuk esirgeme kurumunu tanıtmaları, kentlerinin çeşitli kültürel ve doğal güzelliklerini tanıtmaları da emekli öğretmenlerimiz tarafından ilgiyle karşılanmıştır.
Söke İlçe Milli Eğitimin Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada özetle; "Emekli öğretmenlerimize verdiğimiz bilgisayar, ingilizce kursu ve akabinde Polonya'daki ilk gezimiz Söke İlçe Milli Eğitimin emekli öğretmenlerimize vefa borcunu ödemesi anlamına gelmektedir. Emekli öğretmenlerimizin daha sosyal olmaları, farklı ülkelerdeki kendi yaşıtlarıyla bilgisayar üzerinden iletişim kurabilmeleri bu projenin amacını oluşturmaktadır. Emekli öğretmenlerimizin bu projeden ve projenin ilk toplantısına katılmaktan memnun olmaları bizleri de sevindirmekte ve de onurlandırmaktadır. Projeye katkı sağlayan tüm çalışanlara ve emeklilere teşekkür ederiz." denildi.

Haber: Cevdet Üzüm

 

Bu haber 2043 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz