söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSÖKELİ EĞİTİMCİLER BAKÜ İLE EĞİTİM KÖPRÜSÜ KURDU


SÖKELİ EĞİTİMCİLER BAKÜ İLE EĞİTİM KÖPRÜSÜ KURDU

2013 Microsoft Yenilikçi Öğretmenler Türkiye Forumu kapsamında Söke’den Kız Meslek Lisesi öğretmeni Havva Zeybek Şentaş ile Söke Fatma Tüzehra Orhun Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğretmenleri Ayşe Türemen Ataşlı ve Gülay Yazıcı Azerbaycan’ın Bakü kentinden döndü.
Azerbaycan’ın Bakü Kenti’nde yapılan çalışmada iki proje konusunda projelerin yaygınlaştırılması ve öğrencilerle uygulamalı eğitimler gerçekleştirildi. Söke Fatma Tüzzehra Orhun Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Microsoft Yenilikçi Öğretmen Projesi kapsamında ‘ilkyardım Öğretiyorum’ Projesi ile Söke Kız Meslek Lisesi’nin “You’re Brain” (Beyin Sizsiniz) adlı “Konsantrasyon Artırıcı Besinlerle Başarıyı Artırma”  konulu projesi Azebaycan’da tanıtıldı.
Sökeli Microsoft Yenilikçi Öğretmenler Ayşe Türemen Ataşlı, Gülay Yazıcı `ilkyardım Öğretiyorum’ Projesi’ni, Söke Kız Meslek Lisesi öğretmenlerinden Havva Zeybek Şentaş ise “You’re Brain” (Beyin Sizsiniz) isimli proje konusunda eğitimler verdi.


“İNTERNET ÜZERİNDEN İKİ ÜLKE ARASINDA CANLI EĞİTİM”
Ortaokul seviyesindeki öğrencilere ilkyardım bilgi ve becerilerinin kazandırmayı amaçlayan Sökeli Microsoft Yenilikçi Öğretmenler Ayşe Türemen Ataşlı, Gülay Yazıcı `ilkyardım Öğretiyorum’ Projesi kapsamında 16 Mayıs tarihinde Azerbaycan’ın Bakü şehrinde Türkiye saati ile 08.00’da Azerbaycan Respublikasi Tahsil Nazirligi Baku sehri Tahsil Idaresi Mehmandarov 9 Xetai Rayon 264 no’lu okulu öğretmeni Ehmedova Metanet Hanim ve öğrencileri ile sağlık Meslek Lisesi acil tıp öğrencileri arasında skype aracılığı ile Temel yasam desteği ve yabancı cisim çıkarma konularında karşılıklı olarak uygulamalı eğitim gerçekleştirdiler. Skype aracılığı ile öğrencilerin tanışmaları, bilgi paylaşımı yapmaları sağlandı. Bilişim teknolojileri kullanılarak yapılan eğitim, her iki ülke öğretmen ve öğrencileri arasında eğitim bağı kurarken; motive edici ve faydalı oldu.
Haber: Levent Tuncer

 

Bu haber 1996 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz