söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiERDEM; "SÖKE OVASI PAMUKTAN VAZGEÇMEMELİ" LOBİ FAALİYETLERİMİZİ ETKİN ŞEKİLDE YÜRÜTMELİYİZ


ERDEM; "SÖKE OVASI PAMUKTAN VAZGEÇMEMELİ"
LOBİ FAALİYETLERİMİZİ ETKİN ŞEKİLDE YÜRÜTMELİYİZ

Cumartesi günü saat : 14.00'de Söke Ticaret Borsası Konferans Salonunda yapılan toplantıda Çiftçilere,Tüccarlara ve tarımla ilgili kesimlere yönelik olarak konuşan Adalet ve Kalkınma Partisi Aydın Milletvekili ve TBMM Tarım Komisyonu Sözcüsü Mehmet Erdem  ''Türk Tarımının 2023 Hedefleri ve Söke Özelinde Pamuğun Geleceği'' konulu toplantıda, geçtiğimiz hafta Söke Sivil Toplum Platformu'nun Ankara'ya yaptığı ziyaretlere değinerek başladığı konuşmasında STO ile takım çalışmalarının çok önemli olduğunu söyledi.
Sögiad tarafından hazırlanan Söke Çayı Projesi için Söke Belediyesi ve DSİ ortak çalışma yapmasının gerektiğini vurguladı.
Menderes yatak çalışmasının Koçarlı'dan Denize kadar bir çok makine ile hızlı şekilde açılması yönünde çalışmaya başlanacağını, 500 yataklı yurt yapılması için görüşmelerin yapıldığını, SGK arsasının Fen lisesi olarak Milli Eğitime kazandırılması için girişimlerde bulunulduğunu söyleyen Erdem 2002 yılı öncesi ve sonrası olarak son 10 yılda Akparti hükümeti döneminde yapılan hizmetleri anlattı.
Birlik ve bereberlik içinde 2023 hedeflerimize hep birlikte yürümeliyiz, 2023 yılında daha kaliteli güvenilir gıdalarla beslenen, rekabetçi, tarımda söz sahibi bir ülke olmalıyız. Kendi kendimize yeteriz düşüncesinden çıkarak Dünya için üreten, Dünya pazarlarına açılan, kırsal kalkınma ile hayat standartını geliştirmeliyiz. Bankalardan çektiğimiz kredileri doğru kullanmalıyız. Kredileri üretim için kullanmalıyız. Tüketim için kullanırsak açığımız çığ gibi büyür, içinden çıkamayız. Türkiye olarak doğalgazımızı, petrolumuzu kendimiz araştırıp çıkarmalıyız. Türkiye'de tüketilen petrolun%95'ini ithal ediyoruz. Sadece %5'ini kendimiz üretiyoruz, bu yeterli değil, dedi.
Erdem; Önümüzdeki hafta Ankara'da Sulama Birlikleri ve Ziraat Odası başkanları ile toplantı yapacağız. Sulama Birlikleri Kanunun uygulamasında aksaklıklar var. Bunları konuşarak gidermemiz lazım" dedi.
Toplantıda söz alan Pamuk Birliği Başkanı başkanı M. Beliğ Azbazdar; Gübre ve mazotta haksızlık var diyerek haksızlığın sadece Mahlıç pamuk üzerinden prim verilmesi ile önlenebileceğini söyledi.
Söke Ticaret Borsası tarafından düzenlenen toplantıda konuşan Söke Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Bertan Balçık; "Sayın vekilimiz Mehmet Erdem'e çok teşekkür ediyoruz. Pamuğa haksızlık yapılıyor. Verilen destekler az geliyor. 60 kuruşluk destek yeterli değil. Üretici pamuktan soğumaya başladı. Hükümetimizin 2023 de iddialı hedefleri var. Tarımı ile birlikte kalkınmış bir Türkiye düşünüyoruz" dedi.
Toplantı sonunda Ak Parti milletvekili Mehmet Erdem'e Söke Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ahmet Başer Teşekkür plaketi verdi.
Toplantıya; Vali Yardımcısı Muhsin Çatmadın, İlçe Kaymakamı Mehmet Demirezer, İl Tarım Müdürü Salih Köksal, Tariş Pamuk Birliği Başkanı M. Beliğ Azbazdar, Ticaret Borsası Meclis ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Ziraat Odası Meclis ve Yönetimi ile Parti temsilcileri,sivil toplum kuruluşları temsilcileri, Muhtarlar ve Çiftçiler katıldı.

 

Bu haber 1526 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz