söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSÖKELİ KADINLARDAN KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ


SÖKELİ KADINLARDAN KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ

Söke Kadın Meclisi Başkanı Hatice Sarıç; Türkiye’de 10 binde bir kişi kitap okuyor”


Söke kent Konseyi Kadın Meclisi, belediye meydanında gerçekleştirdiği etkinlik ile kitap okumanın önemine dikkat çekti. Sökeli kadınlar belediye meydanında öğrenciler ve vatandaşların katılımıyla bir süre kitap okudu.
Söke Kadın Meclisi’nin kitap okuma etkinliğine Söke Belediye Başkan Yardımcısı Levent Tuna, söke Belediye Meclisi Kültür Komisyonu Başkanı Hüseyin Akkaya, Belediye Meclisi Kültür Komisyonu Üyesi Nimet İncedal, Söke Halk Kütüphanesi Müdürü Saime Günen de katıldı.
Kitap Okuma etkinliğine katılanlara teşekkür eden Söke Meclisi Başkanı Hatice Sarınç, etkinliğin amacının Kütüphaneler Haftası’nda kitap okumaya dikkat çekmek olduğunu söyledi. Dünyada ve Türkiye’de kitap okuma istatistikleri ile ilgili bilgiler veren Hatice Sarınç; “Kitap Türkiye’de ihtiyaç maddeleri sıralamasında 235. Sırada yer alıyor. Japonya’da toplumun %14’ü, ABD’de %12’si, İngiltere ve Fransa’da %21’i düzenli kitap okurken ülkemizde sadece 10 binde bir kişi kitap okuyor. Türkiye’de günde ortalama 5 saat televizyon izlenirken, kitap okumaya yılda sadece 6 saat ayrılıyor. Kitap okuma sıralamasına göre Türkiye 86. Sırada yer alıyor” dedi.
Kütüphaneler Haftası ve Söke Hacı Halil Paşa Halk Kütüphanesi ile ilgili bilgiler veren Kütüphane Müdürü Saime Günen; etkinliği düzenleyen Söke Kadın Meclisi’ne teşekkür ederek, herkesi kitap okumaya davet etti.

Haber : LEVENT TUNCER

 

Bu haber 2896 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz