söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSÖKESPOR'DA  ŞAMPİYONLUK COŞKUSU DİNMİYOR


SÖKESPOR’DA ŞAMPİYONLUK COŞKUSU DİNMİYOR

SÖKE GENÇ İŞADAMLARINDAN SÖKESPOR’A SAZLI SÖZLÜ MORAL GECESİNDE KIRMIZI  LACİVERTLİLER DOYASIYA EĞLENDİ

Ligin bitimine bir hafta kala deplasmanda gelen 1-0’lık Sağlıkspor galibiyeti ile adını Bölgesel Amatör Ligine yazdıran Sökespor’da  şampiyonluk coşkusu sürüyor.
1997-98 futbol sezonunda düştüğü amatör ligden kurtulmak için yıllardır mücadele eden kırmızı lacivertlilerin bu sezonki şampiyonluğu yeniden 3 lige  yükselmek için umut oldu. Önümüzdeki sezon BAL liginde mücadele edecek olan  Sökespor’da  yaşanılan şampiyonluk sevinci dinmiyor. Söke Ticaret Odasının  futbolculara verdiği şampiyonluk yemeğinin ardından Söke  Genç İş Adamları Derneği SOGİAD ‘da kırmızı lacivertli futbolcu ve yöneticilere Karina’da sazlı sözlü yemekli bir gece düzenledi.
Lig maratonunda daha  önce Sökespor’u ziyaret yaparak destek olan  genç iş adamları şampiyonluk  sonrası düzenledikleri gece de kırmızı lacivertlilerin sevinçlerine ortak oldular. Söke  Genç İş Adamları Derneği Derya Semerci, yıllar sonra kendilerine  yeniden şampiyonluk sevinci yaşatan futbolculara teşekkür ederek”Sökespor’un önümüzdeki sezon bir üst lig olan BAL liginde oynayacak olması Söke’nin sosyal kültürel yaşamına olumlu katkısı olacaktır. Sökespor’un 3 lige geri dönmesi için bu şampiyonlukla  mesafe alındığına inanıyoruz. Kentimize şampiyonluk sevinci yaşamasında  katkısı olan herkese teşekkür ediyoruz”dedi.
Sökespor Kulüp Başkanı Feridun Narin’de kendilerine her zaman destek olan genç iş adamları derneğine teşekkür ederek”Önümüzdeki sezon başarı çıtasını daha da yükseltmek için  hemşehrilerimizin desteğine ihtiyacımız var. Bu şampiyonluk emaneti artık tüm Söke’nin”dedi.
Gecede antrenör Kerrar Kolcu ve son maçın galibiyet golünü kaydeden Samet’in yanı sıra SOGİAD üyeleri duygularını dile  getirirlerken  Dernek Üyesi İş  Adamlarından  Bilal Ülker şampiyon futbolculara Didim’de beş yıldızlı otelde tatil sözü verirken Hüseyin Kabasakal’da futbolcuların kaldığı Tahsin Demirtel Tesislerinin bakımını üstlendi.
Kulüp basın sözcüsü Metin Sakalar’da uyumlu bir siyaset üstü  yönetim anlayışı ile bir sezonu geride bıraktıklarını söyleyerek”zor şartlar altında gelen şampiyonluğun büyük anlam taşıdığına inanıyoruz. Bizlere bu  coşkuyu yaşattıkları için futbolcularımıza,  taraftarlarımıza ve maddi manevi desteklerini yanımızda hissettiğimiz başta Söke Belediyesi olmak üzere herkese teşekkür ediyoruz”dedi.
PAZAR GÜNÜ ŞÖLEN GİBİ KUTLAMA HAZIRLIKLARI BAŞLADI
Ligin bitimine bir hafta kala şampiyonluğunu ilan eden Sökespor ligin son maçı olan  Nazilli Yıldızgücü, maçı öncesi yapılacak olan kupa töreninin coşkulu geçmesi için çalışmalar başlatıldı. Pazar günü saat 12. 30 da hükümet meydanında toplanılacak olan futbolcu ve taraftarlar Söke Belediyesi Bandosu eşliğinde şehir turu yaparak yaya olarak stada ulaşacaklar. Kupa töreninin ardında  şampiyonluk turu atacak olan kırmızı lacivertliler Yıldızgücü maçı ile  süper lige  veda  edecekler.

Haber: Necati Maldar
Fotoğraflar: Cevdet Üzüm

 

Bu haber 3835 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz