söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiİZCİLER YAYLAYA ÇIKTI


İZCİLER YAYLAYA ÇIKTI

Yayla Yamaç köyü Doğa yürüyüşüne Cevdet Üzüm Rehberlik yaptı.


Söke Sadullah Kuşada İlköğretim Okulu izcilerinin Yayla Köyü ile Yamaç Köyü arasındaki parkurda düzenledikleri doğa yürüyüşü geçtiğimiz cumartesi günü 55 izci ve doğaseverin katılımı ile gerçekleşti.
Güneşli bir bahar havasında yayla köyünde saat 09:00'da başlayan yürüyüş sonrası eski yerleşim yeri Böğürtlen’e varıldı. Kuşadası vericilerinin altındaki çamurlu yoldan geçilerek sık orman içinden kirazlı yaylaya ulaşıldı. Kirazlı yaylanın güneş görmeyen güney yakasındaki sular buz tutmuştu. Yaylanın üst bölümündeki su kaynağına vardığımızda Söke Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencileri ile karşılaştık. Sadullah Kuşadası ilköğretim okulundan 55 izci, Söke Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nden 120 öğrenci ile kirazlı yayla adeta şenlendi.
Kirazlı Yayla’da verilen öğle molasından sonra nenem suyuna doğru inişe geçildi. Yamaç Köyü'nün 2 kilometre yakınında bulunan kaynak suyunun başında güzel hava ile piknik yapan ailelerle karşılaştık. Nenem Suyu'nda da kısa mola vererek küçük izcilere dinlenme fırsatı verildi.
Daha sonra Yamaç Köyü'ne doğru inerken bir başka izci grubu da nenem suyuna doğru çıkıyorlardı. Yamaç Köyü'ne vardığımızda saatler 14:00'ü gösteriyordu.
5 saat süren Yayla - Yamaç Köyü arasındaki izci doğa yürüyüşüne Söke izci kurulu Başkanı Rasim Yavuzyılmaz, Öğretmenler Haşim Marangoz, Seçil Güler Sağlam, Ayşe Uysal, Müdür Yardımcısı Ertan Akgül, eski izci kurul başkanı H. Hüseyin Ertuğrul, Müdür Metin Köycü, izciler, veliler katıldı.


Haber: Necati Maldar

 

Bu haber 3475 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz