söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiALLAH NAZAR'DAN SAKLASIN…


ALLAH NAZAR’DAN SAKLASIN…

SÖKE’NİN ASIRLIK ÇINARLARI BİR YAŞLILAR HAFTASINI YAŞAMANIN MUTLULUĞUNDALAR

Söke’nin en yaşlısı olarak bilinen 105 yaşındaki Hatice Atıcı ile 102 yaşındaki Feride Gezer sağlıklı yaşamları ile dikkat çekerlerken görenler nazar değmemesi için dua etmekte.
Çanakkale savaşı, kurtuluş savaşı, Cumhuriyetin kuruluşu, TBMM’nin açılması, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Atatürk’ün Devrimlerini, Atatürk’ün Ölümü başta  olmak üzere ülke tarihinin ilklerini yaşayan asırlık çınarlar Hatice  Atıcı ve  Feride Gezer Söke’nin en yaşıl çınarları olarak bir yaşlılar haftasını yaşamaktalar.
İlçeye bağlı Bağarası Beldesi Yeniköy’de yaşamını sürdüren 2 Çocuk, 4 torun, 8 torun çocuğu, 2 torununun torununa  sahip olan 105 yaşındaki Hatice  Atıcı uzun yaşamının sırrını başta süt ürünleri ve doğal beslenmenin olduğunu dile  getirirken, kapısını çalan her ziyaretçi ile bir asırlık yaşamındaki hatıralarını paylaşmakta. Kurtuluş Savaşı günlerini anlatırken’zor günler geçirdik, Allah kimseyi o günleri yaşatmasın’diyen 105 yaşındaki Hatice  Atıcı, sadece yaşadığı Yeniköy’ün değil adeta  Söke’nin yaşlı çınar sembolü. Dört ay önce hayattaki son evladı kızı Şehnaz Atıcı(88)’yı kaybeden Asırlık Çınar Hatice Atıcı, torununun torununu görmenin mutluluğunu yaşamakta.
Anne annesinin sofrasından başta  yoğurt, çökelek olmak üzere doğal süt ürünlerinin hiç eksik olmadığını söyleyen torunu Cevat Şenoğlu”Torununun torunu görmenin mutluluğunu yaşayan ninemiz ilçemizin en yaşlısı olmasından mutluyuz, Allah acısını göstermesin.”dedi.
BURUNKÖY’LÜ FERİDE NİNE ARTIK TORUNLARINA EL İŞİ YAPMAYI BIRAKTI
Söke’nin 100 yaşını geride  bırakan ikinci ismi olarak kayıtlarda yer alan Burunköy’de yaşayan 102 yaşındaki Feride  Gezer, geçtiğimiz  yıla  kadar torunları için yaptığı el işlerini yavaş yavaş hissetmeye  başladığı görme bozukluğu nedeniyle bıraktığını söylemekte. Burunköy’de oğlu ve torunları ile  yaşayan Feride Gezer hiçbir sağlık sorununun olmadığını söylerken’kimseye  muhtacım yok, Allaha şükür kendi işimi kendim görebilirim’derken yıllara adeta  meydan.  Okumakta. Annesinin nüfusa geç kaydedildiğini söyleyen oğlu Mehmet Gezer”Doktora götürdüğümüzde annemizin kemik yaşının 111 olduğu ifade  edilmişti. Annemizin 102 yaşının üzerinde olduğunu düşünüyoruz. Onun evdeki varlılığı bizlerin yaşam kaynağı, Allah başımızdan eksik etmesin”demekte. 

Haber: NECATİ MALDAR

 

Bu haber 3195 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz