söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiUZUNIRMAK KURBAN BAYRAMINDA SÖKE'DEYDİ


UZUNIRMAK KURBAN BAYRAMINDA SÖKE'DEYDİ

MHP Aydın Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Ali Uzunırmak, Kurban Bayramı'nın ikinci günü ilçemize gelerek bayram ziyaretlerinde bulundu.
Söke MHP'de Kurban Bayramı'nın ikinci günü saat 14.00 de başlayan bayramlaşmada, Söke MHP İlçe Başkanı Metin Mutafoğlu ve yönetim kurulu üyeleri hazır bulunurlarken; Aydın İl Genel Meclisi Başkanı Hayri Güleç ve Aydın İl Genel Meclisi'nin Sökeli üyesi Orhan Ateş, Söke Belediye Meclis Üyeleri Ekrem Akpınar, Oğuz Eryıldız, Söke Ülkü Ocağı Başkanı Ekrem Erdem, Söke merkez, köy ve beldelerden gelenlerle kalabalık bir katılımla gerçekleşen bayramlaşma töreninde; MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak bütün partililerle tek tek ilgilendi. Bir soru üzerine, Söke'de Milet, Nazilli'de de Sümer Üniversitesi kurulması için kanun teklifi hazırladığını, Aydın'ın diğer milletvekilleriyle birlikte hareket etmek için görüş ve katkılarını istediğini belirterek; "Aydın'da düzenlediğim iftar yemeğinde CHP ve AKP milletvekilleriyle Aydın'ın sorunlarını çözmede birlikte hareket etme kararı almıştık. AKP milletvekilleri gruplarına danışacaklarını söylediler. CHP ve AKP milletvekilleri henüz bana dönmediler. Hazırladığım kanun teklifini önce Aydın milletvekilleri olarak destek ve katkı vermemiz lazım. Bu konuda kimlerin destek ve katkı vereceklerini önümüzdeki günlerde göreceğiz" dedi. Aydın'ın Büyükşehir olması konusunda henüz hazırlanmış bir kanun teklifinin bulunmadığını ifade eden Uzunırmak, "bu konuda netleşmiş bir şey yok. Duyum olarak konuşulan her şey kişilerin kendi görüşüdür. Böyle bir şey olursa Ortaklar Germencik'in mahallesi olacak. Atça ve Salavatlı gibi beldeler Sultanhisar'ın mahallesi olacak. Düzenleme yapılmazsa uygulamada aksaklıklar olacak. Önümüzdeki günlerde paneller düzenleyip konunun uzmanlarını konuşmacı olarak davet edip, Aydın genelinde bilgilendirme toplantıları yapmayı düşünüyorum" dedi.
Söke Şairler ve Yazarlar Derneği'ni ziyaret edip bayramlaşmaya katılan Uzunırmak, Söke Ülkü Ocağı'nı da ziyaret ederek, Şehit Ferdi Polat'ın Kemalpaşa Mahallesi'ndeki evine uğradı. Burada şehidin anne ve kız kardeşinin yanı sıra; şehidin yakınlarının Kurban Bayramlarını kutlayan Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak, "bu ateş hepimizin evine düştü. Aydın yakın zamanda 2 şehit daha verdi. Sizin acınız, benim de acımdır. Her zaman yanınızda olacağım" dedi.
Ziyaretlerini yürüyerek gerçekleştiren MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak ve MHP heyeti yol boyunca karşılaştığı vatandaşlardan büyük ilgi gördü.

Haber: Hamdi Akgül

 

Bu haber 2874 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz