Anasayfa Gündem Arşiv Yazarlar TV Tren Saatleri Künye İhale İlanları Bize Ulaşın Reklam
Söke
Söke'de Bilim ve Teknoloji
Dünya haberleri
Söke'de Eğitim
Söke'de Ekonomi
Söke'de Güncel
Söke'de Kadın ve Aile
Söke'de Kültür Sanat
Otomobil Haberleri
Söke'de Sağlık
Söke'de Siyaset
Söke'de Spor
Yaşamdan haberler
 
  Ana sayfaya dön
Karakter Boyutu :
 SÖKTAŞ'IN MOOVA'SI İLÇEMİZİ HEYECANLANDIRDI
 19/07/2011
Söke'nin süt ürünlerindeki markası ‘MOOVA' Söke'de ayrı bir heyecan yarattı.

SÖKTAŞ’IN MOOVA’SI İLÇEMİZİ HEYECANLANDIRDI

Bir süredir Söke’nin gündeminde olan ve fabrika inşaat çalışmaları hızla devam eden Kayhan ailesinin Süt ürünlerine yönelik çalışmalarını önceki gün tüm iş dünyasıyla paylaşılarak gün ışığına çıkması ile ortaya  çıkan Söke’nin süt ürünlerindeki markası ‘MOOVA’ Söke'de ayrı bir heyecan yarattı.
Bu güne kadar en son Hindistan'da yaptıkları tekstil fabrikasının dışında tüm yatırımlarını  baba ocağı Söke'de yaparken sağladıkları istihdam ile yaklaşık 1500 kişiye iş kapısı açarak Söke’nin işsizliğine büyük ölçüde çare olan Söktaş ailesinin  MOOVA’sı tüketici ile buluşmak için gün sayıyor. Hayırsever merhum Hilmi Fırat’ın torunları Kayhan ailesi tarafından süt ve gıda sektörü ile buluşturulacak olan Moova’nın hayata geçişi Söke’de iş dünyasında da olumlu yankı buldu.

Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi; ”Bölgemize Katkısı Mutlaka Olacak”
Fırat ve Kayhan ailesinin baba ocakları Söke'de bu güne kadar bir çok devlet kuruluşunu yaparken istihdama yönelik yatırımları ile binlerce kişiye iş olanağı sağlandığını söyleyen Söke Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi; ”Türkiye’nin  süt sektöründeki  yeni markası MOOVA’nın ilçemizde hayata geçirilmesini hem istihdam hem de ilçe ekonomisine katkısı nedeniyle çok önemsiyoruz. Söke Un’dan sonra Söke’nin ürünü olan MOOVA’nın marketlerde raflarda tüketici ile buluşması tüm hemşehrilerimizi de memnun edecektir. 15 Eylül'den itibaren üretime geçecek olan MOOVA’nın hızla  sektördeki yerini alarak  sadece Söke ye  değil tüm bölge  hayvancılık sektörüne de  olumlu katkısı olacağını düşünüyorum”dedi. 

Süleyman Toyran (Ticaret Odası Başkanı); ”Söke’nin Bu tür Yatırımlara İhtiyacı Vardı"
Kayhan ailesinin süt ürünleri  sektörüne  girmesini Söke Ticaret Odası olarak memnuniyetle  karşıladıklarını söyleyen Söke Ticaret Odası Başkanı Süleyman Toyran; ”MOOVA’nın bölgemize mutlaka hem ekonomik hem istihdam yönünden katkısı olacak. Söke’mizden süt sektöründe çıkan markanın sadece Türkiye'de değil, Avrupa marketlerinde de market vitrinlerini süsleyecek olmasını da çok önemsiyoruz. Gönlümüz ilçemizde bu tür yatırımların arkasının gelmesi. Kayhan ailesine teşekkür ediyoruz.” dedi.

Kemal Koçabaş (Söke Ziraat Odası Başkanı); ”MOOVA ile Hayallerimiz Gerçekleşti”
Söke’nin işlenmiş süt ürünleri ile gıda sektörüne girmesini memnuniyetle  karşıladıklarını  söyleyen Söke Ziraat Odası Başkanı Kemal Koçabaş; ”Bu tür dev yatırım bizim yıllardır hayalimizdi. Söke Ovası hayvancılık için hem iklim hem fiziki olarak çok uygun bir yer olmasına rağmen süt’ün değerlendirilmesinde yaşanılan sıkıntılar üreticimizi hayvancılıktan uzaklaştırmıştı. Genel de aile tipi hayvancılığın öne çıktığı Söke Ovası'nda artık hayvancılık sektörünün canlanacağını, Söke’nin hayvancılıkta ayağa kalkacağını düşünüyorum. Çok değil 3-5 yıl da Söke Ovasında hayvancılık patlayacak.” dedi.


Haber; NECATİ MALDAR

Bu haber toplam 4104 defa okunmuştur.
   
  
Haberi Paylaş :
Facebook Google Digg Del.icio.us
  

  Hava Durumu


0
AYDIN
Haftalık Rapor Şehir Değiştir
   Nöbetçi Eczane
 Bugüne ait nöbetçi eczane bulunamadı.
  Serbest Piyasa
$ 1.4521 TL € 3.3342 TL
 
  Günün Yazarları
 
 
 
     

haber sistemi yazılımı