Söke Çayı'nda “Yaya Köprüleri” Yerleri Belirlendi…


Söke Çayı’nda “Yaya Köprüleri” Yerleri Belirlendi…

 

Söke Çayı’nda Islah çalışmalarının yavaş yavaş sona yaklaşılırken vatandaşlardan gelen yoğun talepler doğrultusunda Söke Çayı üzerine üç adet yaya köprüsünün yapımı için hazırlıklar başladı.

Söke’nin yıllardır gündeminde olan Söke Çayı Islahının 2 bin 655 metelik Milas Çevre Yolu-Kuşadası Yolu Madenciler Köprüsü arasındaki birinci etap projesi Mayıs 2020’de başlamış, yavaş yavaş projenin sonuna yaklaşıldığı bu günlerde üç adet yaya köprüsünün yerleri de belirlenerek açıldı…

Vatandaşlardan gelen yoğun talepler doğrultusunda AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz’un girişimleri ile DSİ Genel Müdürlüğünce proje ile Söke Çayı üzerine yaya köprüleri ilavesi sağlanıldı.

Söke Çayı Islahı Birinci Etap Projesi Yüklenici Firma SLM İnşaat tarafından yürütülen çalışmalarında Ziraat Odası karşısı, Söke Belediyesi-Efes Sineması Karşısı ve Abelaki’ye yakın bölgede üç adet yaya köprüsünün yapımı için hazırlıklara başlanıldı. Çay üzerinde üç ayrı noktada  yapılacak olan yaya köprülerinin ayaklarının montajının yapılacağı duvarlar yıkılırken, köprü yapımlarına  önümüzdeki günlerde başlaması bekleniyor.

 

“Söke Çayı Çevre Düzenlemesi Merakla Bekleniyor”

Söke İlçe Merkezine olduğu kadar kente estetik kazandırılması beklenilen önemli proje gözüyle  bakılan Söke Çayı Islahında gözler çevre düzenlemesine çevrildi. Çayın her iki yakasının bulvara  dönüştürülerek çarşı trafiğini rahatlamasının yanı sıra Söke Esnaf Odaları Başkanı Refik Karataş’ta ‘Kadın El Emeği’ pazarlarının da projede yer almasını istediklerini dile getirdi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yapılacağı öğrenilen Söke Çayı Çevre Düzenlemesi’nin de bir an önce başlatılması beklenilmekte.

 

Bu haber 166 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz