Söke'den Kan Bağışı Çağrısı


Söke’den Kan Bağışı Çağrısı

“Kan Bağışı Desteklerinizi Bekliyoruz”

 

“Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır…

Bağışlanan her kan kurtarılan üç candır…”

 

Kızılay Kan Toplama Merkezi görevlileri; 

“DESTEK BEKLİYORUZ”

 

Korona virüs pandemisi nedeniyle kan stoklarında azalma olduğu günümüzde, ilçemizde 10:00 ile 22:00 saatleri arasında kan bağışında bulunulabileceğini belirten Kızılay yetlilileri, Söke gibi büyük bir ilçenin kan bağışında sayısının çok az olduğuna dikkat çekerken, kan vermek isteyen vatandaşları kan bağışına davet ettiler…

 

Türk Kızılayı tarafından Söke’de haftada iki gün kan bağış kampanyası düzenleniyor. 10.00 ile 22.00 saatleri arasında düzenlenen kampanyaya, vatandaşların ilgisi bekleniyor. (öğle 12-13 arası arası yemek molası)

Bu çerçevede ilçemiz Cumhuriyet Meydanı, Atatürk Anıtı yanında, Türk Kızılayı’nca kurulan kan bağış noktasında biz de Söke Ekspres Gazetesi çalışanları olarak kan bağışında bulunduk. 

Kan bağışında bulunan vatandaşların yanı sıra gazetemiz çalışanları da kan bağışında bulunduktan sonra, kan bağışının önemine işaret ederek herkesi bağış yapmaya davet etti.

“Korona virüs tedbirleri üst düzeyde…”

Günümüzdeki kan bağışçılarının çoğunluğunu kendi hastasına kan vermek isteyen vatandaşların oluşturduğu kan bağışçılarının olduğunu belirten Kızılay yetkilileri, eskiden olduğu gibi kan bağışı yapan vatandaşlarımızın çoğalması gerektiğini belirttiler… Günümüzde yaşanana pandemiden kan bağışı yapmayan vatandaşların korkmalarına gerek olmadığın belirten yetkililer, Korona virüs tedbirleri kapsamında temiz ve hijyenik ortamda itina ile kan verme olanağının sağlandığını belirttiler.

Kızılay Kan Toplama Merkezi görevlileri; “DESTEK BEKLİYORUZ”

Korona virüs pandemisi nedeniyle kan stoklarında azalma olduğunu, kan vermek istelen vatandaşları kan bağışına davet eden Kızılay Kan Toplama Merkezi görevlileri ise, 18-60 yaş arası sağlıklı her vatandaşın kan bağışında bulunabileceğini belirterek, “Türk Kızılay’ı olarak ‘Kanını sivrisineklere değil, Kızılay’a bağışla, hayat kurtar’ ilkesiyle tüm vatandaşları bağışta bulunmaya çağırıyoruz. Toplanılan kanlar kontrol edildikten sonra kan bekleyen yaralılara, ameliyata gireceklere, ihtiyaç sahiplerine verildiği gibi, kan ürünleri olarak da kullanılmakta. Sağlıklı herkes kan verebilir. Kan vermek vücudu yeniler. Ayrıca verilen kanlar tahlil edilerek eğer bir hastalığa rastlanırsa bağışçılarımız erkenden uyarılır. Bugün başkasına gereken kan, yarın size de gerekebilir. Sökelilerin desteğini bekliyoruz” dediler.

 

Bu haber 81 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz