Söke'de İlköğretim Haftası törenle kutlandı


Söke'de İlköğretim Haftası törenle kutlandı 

 

Üsküp ve Zeybek oyunları büyük alkış aldı 

 

Söke’de İlköğretim Haftası törenle kutlandı. Törende İlçe Milli Eğitim Müdürü Şeraffetin Yapıcı Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı. 

 

Ülke genelinde yüz yüze eğitime geçilmesiyle birlikte Söke'de de İlköğretim Haftası törenle kutlandı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Şeraffetin Yapıcı Cumhuriyet Meydanında ki Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı. Ardından Söke Seyda Fırat İlk okulunun önünde etkinlikler düzenlendi. Gerçekleştirilen etkinliklere Kuşadası Kaymakamı Sadettin Yücel, Söke Belediyesi Başkan Yardımcısı Veli Devrim Yerli, İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Yüzbaşı Salih Devrim, Söke İlçe Emniyet Müdürü Fatih Demiralp, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şeraffetin Yapıcı ve vatandaşlar katılım sağladı. 

"Maske, Mesafe Ve Hijyene Daha Fazla Özen Göstereceğiz" 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açıklama yapan Söke İlçe Milli Eğitim Müdürü Şeraffetin Yapıcı, "6 Eylül itibariyle 2021-2022 Eğitim ve Öğretim yılına yüz yüze eğitim ile başlamanın özlem ve mutluluğunu hep birlikte yaşamaktayız. Temiz okul belgesi alınarak, öğrencilerimiz için sağlıklı eğitim öğretim görebilecekleri ortamlar oluşturuldu. Eğitim ve Öğretimimizi yüz yüze sürdürmek, bu mutluluğumuz ve coşkumuzun devam etmesi için maske, mesafe ve hijyen konusunda daha fazla dikkatli olmamız gerekiyor" şeklinde konuştu. 

"21 Bin 17 Öğrenci" 

Yapıcı, "2021-2022 eğitim öğretim yılında okul öncesinde 1433, ilkokulda 6772, ortaokulda 6337, lisede 6475 olmak üzere toplam 21 bin 17 öğrencimize yaklaşık bin 800 öğretmenimiz ve personelimizle hizmet vereceğiz. Temel eğitimde 46 araçla 585, ortaöğretimde 25 araçla 332, özel eğitimde 13 araçla 153 olmak üzere toplam bin 70 öğrencimiz de taşıma kapsamında eğitim ve öğretimlerini sürdüreceklerdir. Söke'mize ve ülkemize hayırlı olmasını diler, sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir eğitim öğretim yılı geçirmemizi temenni eder, hepinizi saygı ve sevgi ile selamlarım" şeklinde konuştu. 

Öte yandan törende Zeybek ve Üsküp oyunları sergilenirken, bayrak teslimi gerçekleştirildi.

 

Bu haber 108 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz