söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiİYİ Partili Çelikez; “Millet İttifakı” birkaç sorumsuz kişinin inisiyatifine terk edilmeyecek kadar kıymetlidir…”


İYİ Partili Çelikez; “Millet İttifakı” birkaç sorumsuz kişinin inisiyatifine terk edilmeyecek kadar kıymetlidir…”

 

 

İYİ Parti Söke İlçe Başkanı Çağlar Çelikez, 1 Nisan 2021 tarihinde Söke Belediyesi Meclis Toplantısı’nda ihtisas komisyonları ve encümen üyeliği seçimlerinde yaşananları değerlendirdi.

 

İYİ Parti Söke İlçe Başkanı Çağlar Çelikez’in açıklaması şöyle; “Değerli Sökeli hemşerilerim. Bilindiği gibi 1 Nisan 2021 tarihinde Söke Belediyesi Meclis Toplantısı”nda ihtisas komisyonları ve encümen üyeliği seçimleri yapılmıştır. 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri”nde “Millet İttifakı” olarak girmiş olduğumuz yerel seçimde Aydın BŞB ve 10 ilçenin belediye başkanlığı “Millet İttifakı” adayları tarafından kazanılmıştır. “Millet İttifakı”nı oluşturan CHP ve İYİ Parti arasında ortak yönetme anlayışı ve işbirliği tesis edilmiş olup bugüne kadar bu işbirliği uyumlu bir şekilde devam etmiştir. İYİ Parti olarak gerek Söke Belediye Başkanımız Sayın Levent Tuncel, gerekse Aydın Büyük Şehir Belediye Başkanımız Sayın Özlem Çerçioğlu ile ortak akıla dayalı bir sürecin yürütülmesine büyük itina gösterdik. Zaman zaman bu işbirliğini zedelemeye yönelik dâhili ve harici hamleler olsa da, bu hamleler bertaraf edilmiştir. 

Ancak 1 Nisan 2021 tarihinde belediye meclis toplantısında gizli oylama ile yapılan Encümen Üyeliği seçiminde isimleri herkesçe bilinen (kendileri itiraf etmiştir) bazı CHP”li meclis üyeleri gurup kararına rağmen İYİ Parti Encümen üyesi adayı Adem Efe’ye değil de, Cumhur İttifakının AKP’li adayına oy vermişlerdir. 

Sonuç olarak “Millet İttifakı” ruhuna aykırı şekilde Encümen Üyeliğine 5 CHP’li meclis üyesinin gurup kararına uymaması sonucunda AKP”li üye seçilmiştir. Bu sonuç “Millet İttifakı”nın Aydın”da seçim öncesinde başlayıp bu günlere ulaşan durumuna yakışmamıştır. 

Bu husus Genel Başkanlarımız ve Genel Merkez Teşkilatlarımızın ülke sathında “Millet İttifakı” olarak oluşturduğu ruhu zedeleyici bir uygulama olmuştur. Tercihleri kendi ittifak ortağı adayı yönünde değil de, kendilerine her türlü çirkin ithamı yapan AKP’den yana yapan kişiler şüphesiz ki “Millet İttifakı” tabanında sorgulanacaktır. Yapılan bu yanlış aynı zamanda bu ittifaka oy veren seçmen tabanına da ihanettir. “Millet İttifakı” seçmeni bizlere oy verirken rakibimiz “Cumhur İttifakı” ile işbirliği yapalım diye değil, ülkeyi “Cumhur İttifakı”nın tahakkümünden kurtaralım diye oy vermiştir. 

Bu kişiler gurup kararına uymayıp, karşı tarafa oy vererek kendi partilerinden belediye başkanı Sayın Levent Tuncel’i de zor durumda bırakmışlardır. 

Bu vesile ile 1 Nisan 2021”de Söke”de ortaya çıkan fitne hareketinin Genel Başkanlar düzeyinde yürütülen işbirliğine Aydın ilinde zarar vermemesini temenni ediyoruz. CHP İlçe, İl ve Genel merkez yöneticilerinden beklentimiz sorumluluktan uzak bu birkaç kişinin “Millet İttifakı”na daha büyük zarar vermeden gerekli tedbirleri almalarıdır. 

Genel başkanımız aksini işaret etmediği müddetçe, Türk milletinin geleceğine umut olmayı sürdürmek adına bizler ittifak sorumluluğumuzu yerine getirmeyi devam edeceğiz. “Millet İttifakı” birkaç sorumsuz kişinin inisiyatifine terk edilmeyecek kadar kıymetlidir. Bu bağlamda ittifak ortağı yöneticilerinden de aynı hassasiyeti beklemek hakkımızdır.

 

Bu haber 410 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz