söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiCHP'li Özcan; “Yiten her can bizim!”


CHP’li Özcan; “Yiten her can bizim!”

 

CHP Söke ilçe Başkanı Ali Kemal Özcan, AK Parti iktidarına seslendi; “AKP iktidarı o çok övündükleri sağlık hizmetlerinde resmen sınıfta kaldı…” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Söke İlçe Başkanı Ali Kemal Özcan, Korona virüs pandemisiyle ilgili uygulanan aşı politikasını değerlendirdi.

AKP hükümeti peş peşe yanlış kararların faturasını 1 ayda %279 vaka artışı ile ödetiyor, diyen CHP Söke ilçe Başkanı Ali Kemal Özcan’ın açıklaması şöyle; “Memleketimiz yangın yeri, ekonomimiz gerçekten harap olmuş. Kıt kanaat geçinen bir toplum, açlıkla boğuşuyor artık… Açlıkla boğuşurken yaşadığımıza şükrederken, ülkemiz tek bir lebaleb kongrenin sonuçlarını tüm ülkede kıpkırmızı bir haritayla çekiyor. Kötü bir sağlık yönetimi, ne dönüp AKP Genel Merkezi’ne ne yapıyorsunuz siz diyebildi, ne millete 10 maskeyi dağıtabildi ne de aşı tedarik edip toplumun bağışıklığını sağlayabildi… Pek çok yanlış karar alan AKP hükümeti peş peşe yanlış kararların faturasını 1 ayda %279 vaka artışı ile ödetiyor. Toprağa düşenlerimiz tabelada birer rakam gibi gösterilse de hepsi içimizden birer can… Annemiz, babamız, dostumuz, kardeşimiz. Büyük illerimizde şimdiden yoğun bakımlar doldu… Ama AKP iktidarı sadece gözlerini kapatarak bu rezaletin millete vereceği zarardan ari kalacağını sanıyor. Can kayıplarımız dahi bir ayda bir buçuk katına çıktı. Peki, aşılar nerede? Yalnızca çok küçük bir yaş grubuna aşı yapabilmiş bir ülke olarak günlük hayatta dolaşımda olan neredeyse hiç kimseye aşı yapamadık… AKP iktidarı o çok övündükleri sağlık hizmetlerinde resmen sınıfta kaldı ve korkarım günde 40 binleri aşan hasta sayımızla toplum bağışıklığına çok uzağız. Dünya’da ise günlük vaka sayısında 2. sıradayız yani AKP iktidarı sağlık sisteminde Dünya’da gümüş madalyayı takmış durumda… Şimdi ben kıymetli hemşerilerime seslenmek istiyorum; AKP iktidarı bizleri hastalıktan koruyamasa da sağlık hizmetlerinde çökmüş olsa da, lütfen sizler kendinizi muhafaza edin, iş başa düşmüş durumda, yiten her can bizim! Buradan Aydın’ın üç AKP milletvekiline seslenmek istiyorum. Siz aşınızı oldunuz maşallah, gariban vatandaşlarımız ne yapsın? Bir an önce aşı tedarik edin… Bu size ilk uyarım, bundan sonraki uyarım böyle olmayacak. Hayatını kaybeden vatandaşlarımızı biraz düşünün.”

 

Bu haber 355 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz