söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiKahveciler odasından aşı çağrısı; “Vaka artışından tedirginiz”


Kahveciler odasından aşı çağrısı; “Vaka artışından tedirginiz”

 

Söke Kahveciler Odası Başkanı Ali Öztürk, ülke genelinde yapılan aşılamada esnaflara öncelik verilmesini istedi.

Söke Kahveciler Odası Başkanı Ali Öztürk, artan vaka sayıları sebebiyle risk grubunda bulunan esnafların aşılamada acilen öncelikli olması gerektiğini açıkladı. Öztürk, esnafın kalabalık ortamda olduğunu ve hep parayla haşır neşir olduğunu bu yüzden de tedirgin olduklarını ifade etti.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Öztürk, “Biz gerekli mercilere yazılarımızı yazarak, taleplerimizi ilettik ancak bize aşının sınırlı sayıda olduğunu söylediler. Ayın sonunda aşının artacağını belirterek, bizi önceliğe almalarını istiyoruz” dedi.

Saatlerde Esneklik Yapılmalı

Öztürk, “Sabah 7 akşam 7 şeklinde açıldık ama beklentiyi karşılamıyor. Esnafımız saatlerin biraz daha esnetilmesinden yana, bununla ilgili şikayetlerimizi iletiyoruz. Ancak bizim duyduğumuz Ramazan ayında 2. Kapanma gelecek deniyor. Daha resmi bir yazı gelmedi bu konuyla alakalı elimize, eğer bir kapanmaya gidilirse bizim açımızdan sıkıntı olur, daha yeni açıldık ve ödemelerimizin günleri yaklaştı durumdan çok tedirginiz çünkü tam yaz sezonu ve işlerimizin artacağı bir zaman umarız alınan kararlar esnafın da yararına olur. İnşallah bu sezon bu korona belasından kurtulacağız” şeklinde konuştu.

 

Bu haber 300 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz