söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSöke'de denetimler devam ediyor…


Söke’de denetimler devam ediyor…

 

 

Söke İlçe Kaymakamlığı koordinesinde oluşturulan, dinamik denetim ekipleri tarafından yapılan denetimler tüm hızıyla sürüyor. 

Kaymakamlık bünyesinde hizmet veren İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Söke Ticaret Borsası dinamik denetim ekipleri sorumluluk sahası sınırları içinde kalan merkez ve kırsal mahallelerimizdeki iş yerlerini denetleyerek, kurallara uyulup uyulmadığını yerinde inceledi. 

Denetimler kapsamında; lokanta, restoran, kafeterya, tatlıcı, pastane gibi yeme içme yerleri ile kahvehane, kıraathane, kır/çay bahçesi, dernek lokali gibi umuma açık işyeri/ halı saha/spor tesisleri, cami ve mescid, AVM/bakkal/market/manav/kasap/kuruyemişçi v.b. denetlenerek belirlenen kurallar çerçevesinde uyarıldı.  

“Denetimlere sokağa çıkma kısıtlamasında da devam edildi”

Denetleme Ekipleri, denetimlerini hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması olmasına rağmen açık olan işletmelerde HES Kodu sorgulaması da dahil aralıksız ve sıkı bir şekilde devam etti. Çalışmalarını yoğun şekilde sürdüren ekipler, denetim sırasında iş yeri sahipleri ve vatandaşlarımıza temizlik, sosyal mesafe, işyerlerinde alınacak tedbirler ve maske kurallarına uymaları konusunda hatırlatmalarda bulundular.

İhlal ettiğimiz her kural, uymadığımız her tedbir bir başkasının sağlığını tehlikeye atıyor ve salgının yayılma hızını da artırmış oluyor. Lütfen durumu ciddiye alalım ve üzerimize düşeni toplum sağlığı açısından yerine getirelim diyerek, vatandaşlarımızı ve esnaflarımızı her gün uyararak, sokağa çıkma kısıtlaması olan günlerde de denetimlerini sürdürmekteler.

 

Bu haber 617 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz