söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiYenikent Deresinin çevresi ışıl ışıl oldu...


Yenikent Deresinin çevresi ışıl ışıl oldu...

 

Yenikent Mahallesi’nde dere kenarında yapılan düzenleme çalışmalarında montajı yapılan aydınlatma direkleri ilk kez çalıştırıldı. Derenin bir kanadında bulunan 45. Sokak tarafında montajı yapılan aydınlatma ekipmanlarının devreye girmesiyle, Yenikent Deresi çevresi ışıl ışıl oldu. Dere üzerinde bulunan yaya köprüsüne montajı yapılan renkli led aydınlatma armatürleri de bölgeye ayrı bir hava kazandırdı.

Söke Belediye Başkan Yardımcısı Veli Devrim Yerli ve Şantiye Şefi Muammer Tosun, aydınlatma sisteminin devreye girmesini yerinde inceledi. Yenikent Mahallesi sakinleri tarafından yemyeşil düzenlemesi, 43. Sokakta (Fakülteler yolu) Sevgi Yolunun oluşturulması büyük beğeni kazanmışken; bölgede arttırılan aydınlatma oranı da ayrı bir mutluluk verdi.

Yenikent Mahalle Muhtarı Mehmet Dikici; “Dere çevresinde Belediyemiz tarafından yapılan büyük çalışma sonucu Yenikent Deresi çevresinin çehresi değişti. Çok güzel bir çalışma yapıldı. Yemyeşil bir alan haline geldi. Aydınlık, insanların rahat oturabileceği hatta piknik yapabilecekleri bir hale geldi. Burada büyük bir emek var. Başta Belediye Başkanımız Levent Tuncel, Başkan Yardımcılarımız ve tüm emeği geçen belediyemiz personeline teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

 

Bu haber 579 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz