söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSöke'de uyuşturucuya geçit yok


Söke’de uyuşturucuya geçit yok

“Narko rehber” stantları kuruldu

 

Söke'de vatandaşların uyuşturucuya karşı bilinçlendirilmesi için "Narko Rehber" stantları açıldı. 

Aydın'ın Söke ilçesinde uyuşturucu satıcılarına karşı operasyonlarını aralıksız sürdüren Söke Emniyet Müdürlüğü Narkotik Büro Amirliği ekipleri bir taraftan da vatandaşı uyuşturucuya karşı bilinçlendiriyor. Kurulan stantta "en iyi Narkotik Polisi Annedir" broşürleri ile anne ve anne adayları bilinçlendirildi. Bunun yanı sıra “UYUMA” uygulaması hakkında vatandaşlara bilgi verildi.

Tren Garı İstasyonunun girişine kurulan stanta, Söke Kaymakamı Soner Zeybek, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Öztürk, İlçe Emniyet Müdürü Fatih Demiralp'de katıldı.

“En İyi Narkotik Polisi Annedir”

Gençleri ve çocukları bu kötülükten uzak tutmak için ellerinden geleni yapacaklarını vurgulayan Kaymakam Zeybek, “Uyuşturucuyla, bağımlılıkla mücadele anlamında bir farklılık oluşturma anlamında bilgilendirme standı açtık. Tabi ki de bu süreçte en önemli olarak belirlediğimiz annelerimiz onlara odaklanacağız. İçişleri Bakanlığımızın da başlatmış olduğu bir proje var. En iyi Narkotik polisi annedir. Projesi, bu kapsamda biz annelerimizi hem çocuklarıyla olan diyaloglarının arttırılması hem de belli başlı semptomların gözlenmesi anlamında onları bilgilendirme ve bir farkındalık faaliyeti yapıyoruz. Bundan sonra da bu şekilde çeşitli faaliyetlerim olacak. İlçemizde bir tane dahi uyuşturucu kalmayana kadar çalışmalara devam edeceğiz” dedi.

 

Bu haber 303 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz