söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesi“Kabristanlığa yayan gitmek kabir azabı”


OKUYUCU MEKTUBU 

“Kabristanlığa yayan gitmek kabir azabı”

 

Dün kaleme aldığımız;

“Hem sürücüler, hem de yayalar şikayetçi; “Novada Kavşağı”na Yeni Düzenleme Yapılmasını İstiyoruz…”, “Yayaların da kullanabileceği bir düzenleme isteniyor…” “Novada Kavşağı” Söke Organize Sanayi Bölgesi’ne girip çıkan günlük araç sayısıyla gün geçtikçe artan ve kalabalık bir trafik akışının yaşandığı bölge haline geldi… Bu bölgede mevcut akıllı kavşak ve çevre yolunun artan kapasiteyi kaldıramaması AVM’deki mağazalarının ve şehir mezarlığının yanında, yüksek kapasiteli fabrikaların bulunduğu OSB yüzünden artan trafik yükünü kaldıracak, Söke-Milas-Bodrum karayolunun trafik akışını aksatmayacak projelerin biran önce hayata geçirilmesi bekleniyor…”  haberimize bir çok yorum geldi.

 

“OSB’ye durak”

Özellikle bölgeyi yaya olarak kullanan vatandaşlarımızın başlıca sorunları, öncelikle OSB’nin içine kadar şehiriçi minibüslerinin gitmesi, orada bir durak yapılarak özellikle işe giriş çıkış saatlerinde şehiriçi minibüslerinden faydalanmak istediklerini bildirdiler. OSB büyüdükçe, orada çalışan sayısı da buna paralel olarak artıyor. Pek çok çalışan da kendi araçları olmadığı için sadece Novada AVM’ye kadar minibüsle ulaşabiliyorlar. Sabahın erken saatlerinde işlerine ulaşması gereken çalışanlar, geri kalan yolu yürümek zorunda kalıyorlar. Burada da karşılarına gruplar halinde dolaşan köpekler çıkıyor. Bu da o yolu kullanmak zorunda olan insanları tedirgin ediyor. Köpek lerden korunmak isterken bir yandan da işe yetişmeye çalışan vatandaşların yaşadığı sorun gerçekten günümüzde görülmüş bir şey değil… Kış şartları nedeniyle daha çok problem yaşayan insanların ortak talebi; işyerlerine daha yakın bir noktada araçtan inebilmek. Daha yakın bir noktadan da bir durağa ulaşabilmek istediklerini belirtmekteler.

“Mezarlığa minibüs seferi”

Öte yandan şehiriçi minibüslerinin mezarlık bölgesine kadar giderek Çimento fabrikasının menfezinden dönerek mezarlığa gitmek isteyen vatandaşları mezarlığın kapısına kadar götürmesini isterken, dönüş yolunda da günün belli saatlerinde mezarlığa minibüslerin çalışmasını istediklerini belirttiler. 

Yani kısacası Sökeli vatandaşlar hem yaya olarak “Novada Kavşağı”ndan güvenli olarak geçmek istiyor ve şehiriçi minibüslerinin güzergahlarını mezarlık ve OSB’nin içine kadar girerek hizmet vermesini istiyor…

 

Haberimize ayrıca gelen okuyucu mektubunun birini sizlerle paylaşmak istiyoruz…

Yağmur Asya isimli okurumuz çok önemli bir eksiğin dile getirilimlesini sağladı…

 

Okuyucumuz  Yağmur Asya, dün, 15:34 gönderdi;

“Yılmaz Bey, Çimento Mezarlığını da yazar mısınız aracımız yok. Mezarlığa gidemiyoruz, şehiriçi ile Novada da inip akan trafikte karşıya geçmeye çalışıyoruz, çoluk çocuk ile kabir ziyaretine değil de mezara girmeye gidiyoruz. Sazlı minibüse binsek yine aynı Çimento önü yol ortadan bariyerlerle kapalı, mezarlık için yoldaki demir bariyerlerin üstünden atlamamız lazım yola. Çimento ikinci kapı önü yol altı Menfezin altından girdik mi çook uzak kalıyor… Yayan ordada Çimento fabrikasının kamyonları var. O da biz yayalar için büyük tehlike. Anlıyacağınız kendi aracınız yoksa kabristanlığa gitmek kabir azabı……  Lütfen bunla ilgili yazı yazın belki duyan olur!  …….” diyor okuyucumuz….

 

EVET ÇOK DOĞRU BİR TESPİT; 

“Kabristanlığa gitmek kabir azabı”

Ölünce getirileceğimiz yere, ölmüş yakınlarımızı ziyaret etmek için yaşarken gelmek için ölümü göze almak gerek… Yani Söke Çimento Asri Mezarlığana yaya olarak gitmek için ölümü göze almak gerek…

 

İlgililere ve yetkililere duyurulur… 

Biz buradan yetkililere iletmiş olalım. 

Umarız kısa sürede sorunlar çözülür.

 

 

Haber-Yorum; Yılmaz Salum

 

Bu haber 359 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz