söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiCHP'li Özcan; “Bu gariban millet size, ne yaptı?..”


CHP’li Özcan; “Bu gariban millet size, ne yaptı?..”

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Söke ilçe Başkanı Ali Kemal Özcan, AK Parti Hükümetinin 19 yıllık iktidarı döneminde devletin iktisadi teşebbüslerini zara uğrattığını belirtti.

CHP Söke İlçe Başkanı Ali Kemal Özcan, “Sizin beceriksizliklerinizin faturasını ödemek için canını dişine takan, bunca cefa çeken vatandaşa bu kadar zulmü reva görmeniz için ne yaptı bu gariban millet size, ne yaptı?” dedi.

 

CHP İlçe Başkanı Özcan’ın açıklaması şöyle; “ 19 yıldan bu yana AKP hükümetlerinin, devletin iktisadi teşebbüslerini bir bir nasıl zarar batağına sürüklediklerini, bu zararların bizlerin, yani halkın sırtında nasıl bir kambur olduğunu, kimi zaman da zarar ediyor gerekçesiyle pul paraya satıldığını yazdık, anlattık. Bakın 2020 tabloları açıklandı; Et Süt Kurumu 34 milyon lira zarar etmiş. Taşkömürü Kurumu 15 milyon lira, Sümer Holding 30 milyon lira, PTT Lojistik 9.8 milyon lira. “E ne var bunda, biz böyle zararlara alıştık ki millet olarak, bu zararlar bize leblebi çekirdek gelir” dediğinizi duyar gibiyim. Durun daha liste uzun. ÇAY-KUR 635 milyon lira, zam üstüne zamla tanıdığınız doğalgaz dağıtıcısı BOTAŞ 5.6 milyar lira, TCDD taşımacılık 1 milyar lira, PTT 1.2 milyar lira, TEDAŞ 389 milyon lira. Liste uzayıp gidiyor. Geçilmeyen köprüyü, otoyolu vatandaşımız öder, koca koca işletmeleri doğru düzgün çalıştıramazsanız yükü vatandaşa biner. Canınız ister satarsınız, bütün külfetini çeken vatandaşa lütfedip sormazsınız. Şu pandemi döneminde milletin beli bükülür, 2 maskeyi bile becerip dağıtamazsınız, babanızın bağından bağ bağışlar gibi faiziyle borcunu bir iki ay ötelersiniz.

Şimdi ben size soruyorum, kalben soruyorum: “Sizin beceriksizliklerinizin faturasını ödemek için canını dişine takan, bunca cefa çeken vatandaşa, bu kadar zulmü reva görmeniz için ne yaptı bu gariban millet size, ne yaptı?”

 

Bu haber 767 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz