söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiKorona virüs aşı çalışmaları kapsamında Söke'de 1.119 kişi aşılandı…


Korona virüs aşı çalışmaları kapsamında Söke’de 1.119 kişi aşılandı…

 

Çin'den Türkiye'ye getirilen CoronaVac aşısı, Sağlık Bakanlığı'na ait özel tasarlanmış iklimlendirme özellikli aşı nakil aracıyla hastanelere dağıtıldı. Bu kapsamda ilçemize gelen 2 bin 520 adet aşılar, öncelikle ilçedeki sağlık çalışanlarına yapılmaya başlanmıştı.

Aşılama çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulunan Söke Kaymakamı Soner Zeybek, ilçedeki yaklaşık 1.119 sağlık çalışanda aşılamanın devam ettiğini kaydetti. 

Bir ay sonra ikinci dozun uygulanacağını belriten Kaymakam Zeybek, “Covid-19 Pandemisi ile mücadele kapsamında Sağlık Bakanlığımızın planlaması dahilinde 1. Aşama olarak bu mücadelede en ön safhada bulunan sağlık çalışanlarımızdan, 14.01.2021 tarihi itibariyle ilçemizde Söke FFK Devlet Hastanesi, Özel Egemed Hastanesi ve Söke İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün aşılama polikliniklerinde, bakanlığımızın uygulaması olan “AŞILA” programı üzerinden 1.119 kişinin gerekli işlemleri ve sorgulamaları yapılarak aşılama işlemleri gerçekleştirilmiştir. Süreç özveri ile devam etmektedir.” dedi.

 

Bu haber 812 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz