söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSöke'den kan bağışı çağrısı...


Söke’den kan bağışı çağrısı

 

Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır…

Bağışlanan her kan kurtarılan üç candır…

Kızılay Kan Toplama Merkezi görevlileri; 

“DESTEK BEKLİYORUZ”

 

Korona virüs pandemisi nedeniyle kan stoklarında azalma olduğu, ilçemizde günde 10 ile 18 arasında kan bağışında bulunulduğunu beliten yetlililer, Söke gibi büyük bir ilçenin kan bağışında bu sayının çok az olduğuna dikkat çekerken, kan vermek isteyen vatandaşları kan bağışına davet ettiler…

Türk Kızılayı tarafından Söke’de salı, çarşamba, perşembe, cuma ve pazar günleri kan bağış kampanyası düzenleniyor. 10.30 ile 18.00 saatleri arasında düzenlenen kampanyaya, vatandaşların ilgisi bekleniyor. (Saat: 12:30 ile 13:00 arası yemek molası)

Bu çerçevede ilçemiz Cumhuriyet Meydanı, Atatürk Anıtı yanında, Türk Kızılayı’nca kurulan kan bağış noktasında biz de Söke Ekspres Gazetesi çalışanları olarak kan bağışında bulunduk. 

Kan bağışında bulunan vatandaşların yanı sıra gazetemiz çalışanları da kan bağışında bulunduktan sonra, kan bağışının önemine işaret ederek herkesi bağış yapmaya davet etti.

Kızılay Kan Toplama Merkezi görevlileri; “DESTEK BEKLİYORUZ”

Korona virüs pandemisi nedeniyle kan stoklarında azalma olduğunu, kan vermek istelen vatandaşları kan bağışına davet eden Kızılay Kan Toplama Merkezi görevlileri ise, 18-65 yaş arası sağlıklı her vatandaşın kan bağışında bulunabileceğini belirterek, “Türk Kızılay’ı olarak ‘Kanını sivrisineklere değil, Kızılay’a bağışla, hayat kurtar’ ilkesiyle tüm vatandaşları bağışta bulunmaya çağırıyoruz. Toplanılan kanlar kontrol edildikten sonra kan bekleyen yaralılara, ameliyata gireceklere, ihtiyaç sahiplerine verildiği gibi, kan ürünleri olarak da kullanılmakta. Sağlıklı herkes kan verebilir. Kan vermek vücudu yeniler. Ayrıca verilen kanlar tahlil edilerek eğer bir hastalığa rastlanırsa bağışçılarımız erkenden uyarılır. Bugün başkasına gereken kan, yarın size de gerekebilir. Sökelilerin desteğini bekliyoruz” dediler.

 

Bu haber 705 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz