söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiDeprem Korkuttu


Deprem Korkuttu

Söke geceyi korku içinde geçirdi…

 

“Söke’yi de Sallandı”

Ege Denizi'nde merkez üssü İzmir'in Seferihisar ilçesi açıkları olan 6,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. İzmir'in yanı sıra çevre illerde de hissedilen deprem, büyük panik yaşattı. 

Ege Denizi’nde dün saat 14.51’de meydana gelen 6.6 şiddetindeki depremin ardından, Kuşadası Körfezi ve Yunanistan’ın Sisam Adası arasındaki bölgede Deprem sonrasında en büyüğünün şiddeti 5,1 olan toplam 410 artçı sarsıntı meydana geldi.

Deprem ilçemizde de hissedildi. Vatandaşlar korkudan kendilerini dışarıya attı. Depremin son yıllarda gerçekleşen en şiddetli sarsıntı olduğu belirtildi..

Ege Denizi’nde meydana gelen 6.6 şiddetindeki depremin ardından artçı sarsıntılar bütün gece devam etti… Depremi şiddetli bir şekilde hisseden Sökeliler evlerine ve iş yerlerine dönemedi. Deprem Ege ve Marmara Bölgesi’nde hissedildi… Sökeliler geceyi uykusuz ve korku içinde geçirdi…

 

“Sabah; 5 büyüklüğünde deprem Söke'de de hissedildi…”

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi Başkanlığı’ndan alınan bilgiye göre saat 08.31’de merkez üssü İzmir’in Seferihisar ilçesi olan 5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Yerin 7.3 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem ve ilçelerinde de hissedildi.

 

“Deprem Kuşadası’nda şiddetli hissedildi”

Ege Denizi Kuşadası Körfezi’nde meydana gelen deprem Kuşadası'nda şiddetli hissedilirken, vatandaşlar korku dolu anlar yaşadı. Bazı ev ve iş yerlerinin camları kırıldı.

6.6 şiddetindeki depremin ardından Kuşadalılar sokağa döküldü. Kuşadası Kaymakamlığı, belediye ve polis deprem sonrası araştırma başlattı. Kuşadası'nda deprem nedeniyle bazı ev ve iş yerlerinin camları kırıldı. Şiddetli şekilde hissedilen depremin etkisi güvenlik kameralarına yansıdı.

 

“Deprem Aydın'da vatandaşları sokağa döktü”

6.6 büyüklüğündeki deprem korku dolu anlar yaşatırken, Aydın'da vatandaşlar sokağa döküldü.

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsünden alınan bilgiye göre, saat 14.51'de merkez üssü Ege Denizi olan 6.6 büyüklüğünden bir deprem meydana geldi. Yerin 11.8 kilometre derinliğinde kaydedilen deprem Aydın ve çevresinde de hissedildi. Yaklaşık 15 saniye süren deprem vatandaşlara korku dolu anlar yaşatırken, vatandaşlar sokağa döküldü. Şu ana kadar gelen bilgilere göre herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmadığı öğrenildi.

 

Bu haber 3412 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz