söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiKaymakam Zeybek; “Depremde çok büyük zararımız yok”


Kaymakam Zeybek; “Depremde çok büyük zararımız yok”

 

Söke İlçe Kaymakamı Soner Zeybek, Sökelileri geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Depremin ne zaman ve nasıl olacağını belli olmadığını bir kez daha gördük. Onun için tedbirlerimizi almak durumundayız, dedi.

Söke İlçe Kaymakamı Soner Zeybek AFAD verilerine göre 6.6 şiddetindeki depremden sonra Söke de çok büyük bir hasarın meydana gelmediğini belirterek, ilçede yaptıkları tespitler sonucunda iki okulda çatlağın meydana geldiğini, 5 kişinin de kendilerini bulundukları binalardan attıkları için yaralanarak hastaneye başvurduğunu söyledi.

Söke İlçe Kaymakamı Soner Zeybek yaşanan deprem sonrasında açıklamalarda bulundu;

“Merkez üstü İzmir’in Seferihisar ilçesi olan 6.6 şiddetinde bir deprem meydana geldi. Deprem saat 14.53 sıralarında hissedildi. Söke’de de deprem tam olarak hissedildi. Binalar sallandı. Deprem sonrasında hemen çalışmalara başladık. Can kaybı olup olmadığı ve hasar meydana gelip gelmediği konusunda saha çalışması yaptık. Deprem sonucunda iki okulumuzda çatlaklar meydana geldiği bilgisi verildi. Hemen AFAD ekiplerini çağırdık. Ekipler bu çatlaklarla ilgili çalışmalara başladı Şu anda okulların ismini vermem doğru olmaz. Pazartesi günü bu okullarda eğitim öğretim devam edecek. AFAD ekiplerinden alacağımız kesin bilgiler doğrultusunda önümüzdeki günlerde eğitim-öğretimin devam edip etmeyeceği konusunda karar vereceğiz. Şimdilik bu çatlakların sıva çatlağı mı yoksa duvar çatlağı mı olduğu belli değil. Şu an ilçemizde paniğe gerek herhangi olumsuz bir durum yoktur. Ama tedbirlerimizi de almamız gerekiyor. İlçemizde şu an itibariyle tüm önlemler alınmış olup, gerekli çalışmalar an ve an yerinde takip edilmektedir. Gelen ihbarlar yerinde değerlendirilerek konunun hassasiyetiyle tüm kurumlarımız sahada çalışmalarını yürütmektedirler. Sökeli vatandaşlarımıza yaşanan deprem nedeniyle geçmiş olsun dileklerimle Allah bölgemize, halkımıza ve ülkemize böyle acılar ve afetler yaşatmaması dileklerimle tüm Sökeli vatandaşlarımıza dikkatli ve duyarlı olmalarını rica ediyoruz.”

 

Bu haber 2074 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz