söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiMilletvekili Yavuz'dan Cumhuriyet Bayramı Mesajı


Milletvekili Yavuz’dan Cumhuriyet Bayramı Mesajı

 

AK Parti MKYK üyesi ve Aydın Milletvekili Metin Yavuz, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Milletvekili Yavuz yayımladığı mesajında, “Türk Milletinin tarih sahnesinde yeniden varoluşunun, istiklâlimizin ve istikbalimizin sembolü olan Cumhuriyetimizin 97. yıldönümünü kutlamanın sevincini ve coşkusunu yaşıyoruz. Cumhuriyet, bizim için sadece bir yönetim şekli değil aynı zamanda tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi, toplumsal ve siyasal değişim projesidir. Türk milleti olarak Cumhuriyete çok büyük zorluklardan sonra kavuştuk. Vatan toprakları üzerinde oynanan türlü oyunlara rağmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, omuz omuza tarihin az şahit olduğu bir Kurtuluş Savaşı ile tarihimize yaraşır bir mücadele örneği vererek Cumhuriyeti kurduk.

Cumhuriyetimiz, 97 yıllık geçmişinde zorlu dönemlerden geçerek, türlü badireler atlatarak bugünlere gelmiştir. Son örneğine 15 Temmuz gecesi tanıklık ettiğimiz, kardeşliğimizi, milli birliğimizi ve demokrasimizi bitirmek isteyen hain girişim milletimizin, 97 yıl önce Cumhuriyetimizin kurulmasına vesile olan, yüksek karakteriyle ve canı pahasına ortaya koyduğu mücadele ile bertaraf edilmiştir.

Bizler bu anlamlı günde, vatanın bağımsızlığı için gözlerini kırpmadan canlarını vererek adeta ölümü öldüren kahramanları hiçbir zaman unutmayacağız. Cumhuriyetimizin 100. yılında belirtilen hedeflere ulaşmak ve ülkemizi muassır medeniyetlerin üzerine çıkarmak, aldığımız görevi layıkıyla yerine getirmek için bıkmadan yorulmadan çalışacağız. Bu anlamlı günde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve vatan savunmasında hayatlarını kaybeden aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize ve değerli ailelerine şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerine yer verdi.

 

Bu haber 1000 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz