söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiİYİ Partiden Söke Ziraat Odasına Ziyaret


İYİ Partiden Söke Ziraat Odasına Ziyaret

Söke deki meslek odalarına  ziyaretlerini önceki gün Söke Esnaf Odalarından başlayan İYİ Parti Söke İlçe yöneticileri dün de Söke Ziraat Odasını ziyaret etti.
Ziraat Odası Başkanı Mustafa Tanyeri ve yöneticiler tarafından karşılanan İYİ Parti İlçe Başkanı Çağlar Çelikez başkanlığındaki yöneticiler başta pamuk üreticisi olmak üzere çiftçinin sorunlarını dinledi.
Çelikez ve yönetim kurulunun ziyaretinden duyduğu memnuniyetini dile getiren Tanyeri, Söke Ovası olarak pamuk üretimine direndiklerini dile getirdi.
Son yıllarda pamukta izlenen politikalarla üreticinin yavaş yavaş pamuk üretiminden uzaklaştığını dile getiren Ziraat Odası Başkanı Tanyeri; ”Söke ovası olarak pamuk üretiminden uzaklaşmadık. Ancak maliyetler  her geçen gün artması belimi büküyor. Bu sezon en az 1.5 Lira olarak beklediğimiz pirimlerde beklendiğimizin altında açıklandı” dedi.
Son günlerde Tariş’in pamuk alım fiyatlarını bir tık iyileştirmesini memnunluk yarattığını dile getiren Tanyeri,üreticinin daha çok desteklenmesini arzu ettiklerini dile getirdi.
Başta pamuk üreticisi olmak üzere üreticinin sorunlarını yakından takip ettiklerini söyleyen İYİ Parti İlçe Başkanı Çağlar Çelikez, İYİ Parti olarak üretimden yana ve üreticinin yanında olmayı sürdüreceklerini dile getirdi.

 

Haber: Murat Sülünoğlu

 

Bu haber 1689 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz