söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiBATI SÖKE ÇİMENTO FABRİKASI ÇALIŞANLARINA KURS


BATI SÖKE ÇİMENTO FABRİKASI, SÖKE TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ İLE ORTAKLAŞA YÜRÜTÜLEN MESLEKİ BECERİ KURSLARI BAŞLADI 

Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası (ÇEİŞ) ile Söke Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi arasında imzalanan protokol gereği; 4857 sayılı İş Kanunun 85. Maddesine göre ağır ve tehlikeli işlerde çalışan işçilere verilmesi zorunlu olan mesleki beceri eğitimi kursları Pazartesi gününden itibaren Batı Söke Çimento Fabrikasının eğitim birimlerinde başladı.
Fabrikada değişik birimlerde çalışan yaklaşık 180 işçi kadrosundaki personel;  25 Nisan – 5 Temmuz 2011 tarihleri arasında işgüvenliği, kalite kontrol ve labratuvar eğitimi, üretim eğitimi, elektrik bakım eğitimi ve makine bakım eğitimi konularından toplam 40 saatlik eğitimden geçeçekler.
Kurs eğitimini Söke Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi elektrik, makine, metal teknolojisi ve mobilya ve dekarasyon öğretmenleri ile Batı Söke Çimento Fabrikası’nıda görevli mühendisler ortaklaşa vereceler. Kurs bitiminde başarılı olan kursiyerlere (işçilere) “Geliştirme ve Uyum Kursu Bitirme Belgesi” verilecek.

 

Bu haber 2564 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz