söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiAK Partili Yavuz; “Çerçioğlu için üzülüyoruz…”


AK Partili Yavuz; “Çerçioğlu için üzülüyoruz…”

 

AK Parti Aydın Milletvekili MKYK Üyesi Metin Yavuz, kendisi hakkında suç duyurusunda bulunacağını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun gereksiz gündem oluşturmaya çalıştığını söyledi.

AK Parti Aydın Milletvekili MKYK Üyesi Metin Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun kendisi hakkında suç duyurusunda bulunacağı yönündeki açıklamalara ilişkin "Siyaseten incir çekirdeğini doldurmayacak mevzularda gündemi meşgul etmek, hakikaten zul sayılmalıdır." dedi.

Devlet işlerinin ağır sorumluluk olduğunu belirten Yavuz, "Hele hele son günlerde adeta yedi düvele karşı topyekun bir mücadele sürdürüyoruz. Doğumuzda batımızda bize diş geçirilmeye çalışıldığı bir dönemde, siyaseten incir çekirdeğini doldurmayacak mevzularda gündemi meşgul etmek, hakikaten zul sayılmalıdır." diye konuştu.
Daha önemli konulara odaklanmamız ve gücümüzü bu yönde harcamamız gerektiğini belirten Milletvekili Yavuz;  "Çok konuşulduğu ve kulağımıza kadar da geldiğine göre, sanırım yerel bir yöneticimiz, Sayın Çerçioğlu, şahsımıza yönelik olarak suç duyurusunda bulunmayı uygun görmüşler. Doğrudur, yanlıştır bilemeyiz. Eğer öyleyse elbette kendi iradeleridir ve Türkiye de bir hukuk devletidir. Gereği yapılır. Neye alınmışlarsa, avukatımız gider, gereğini yapar.

Burada asıl üzerinde durulması gereken, Sayın Çerçioğlu gibi bir yerel yöneticinin içine çekilmeye çalışıldığı kısır tartışma ortamıdır. Kendisini uzun yıllardır tanırız. Bu, etrafındaki nifak çetesini görememiş olmasından dolayı olsa olsa kendisi için üzülürüz." dedi.
“Orman Yangınında Yoktu”
Metin Yavuz, Çerçioğlu'na, bu kısır tartışma ortamlarını derhal terk etmesi ve Aydınlı olmanın ayrıcalığını hemşehrilerine yaşatmak için uğraşması tavsiyesinde bulundu.

Geçtiğimiz haftasonu Söke’de 150 hektarlık ormanın kül olduğu yangını hatırlatan Yavuz, "Bu yörenin insanları, yanan 150 hektar ormanın sönmesi için hepimiz sahadayken, büyükşehir belediye başkanımız nerede diye bize sorduklarında, kendileri adına biz üzüldük." ifadelerini kullandı.
Yavuz, siyasetin kadını erkeği olmayacağına değinerek, şunları söyledi: "Ama biz yine de bir kadın belediye başkanından anne şefkatiyle hemşehrilerinin sorunlarına daha hassas yaklaşmalarını beklerdik. İfademiz bu yönde bir serzenişti. Vaatlerin yerine getirilmesinden ziyade, şova dönük medyatik hareketler, hemşehrilerimizin kendisine olan teveccühünü bu yönde kullanma tercihlerini ortaya koymuştur. Siyasetteki eşit şartların ağırlığını kaldıramayan bir zihniyet, 40 dakika uzaklıktaki dev yangının ateşini değil, kişisel hırsların partisi olan zihniyetin gündem yaratma oyununun heyecanına kapılmış görünmektedir."
Milletvekili Metin Yavuz, Didim'de vuku bulan utanmazlıkların üzerini örtmek isteyen bu gibi girişimlerin, kıymeti kendinden menkul hareketler olduğuna dikkat çekti.
"Biz "aydın olmak için Aydınlıyız" şiarını benimseyerek yola çıktık" diyen Yavuz, "Dilerlerse şehrimiz için, toprağımız, insanımız için kendilerine de yol gösterir, güç veririz." teklifinde bulundu.

 

Bu haber 1149 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz