söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiGümüş, “Tüm Emekli Sen Kapatılamaz”


Gümüş, “Tüm Emekli Sen Kapatılamaz”

 

Tüm Emekliler Sendikası Söke Şubesi Yürütme Kurulu adına açıklama yapan Celal Gümüş, Tüm Emekliler Sendikasına açılan kapatma davasını eleştirdi. 

Şubat 2017 tarihinden bu yana faaliyet gösteren Tüm Emekliler Sendikasının kapatılması için dava açıldığını belirten Söke Temsilcisi Celal Gümüş, Şubat 2017 tarihinde mahkeme kararıyla kütük sıra numarasını alan sendikamız Tüm Emekliler Sendikasına kapatma davası açılıyor. Tüm Emekli Sen kapatılamaz…” dedi.

13 milyon emekliyi doğrudan ilgilendiren hak alma mücadelesi veren bir sendikanın kapatılması için dava açılmasına tepki gösteren Gümüş’ün açıklaması şöyle; “ Kuruluşu, faaliyetleri, örgütlenmesi Türkiye’nin de taraf olup imzaladığı, dolayısıyla yasa hükmünde olan uluslararası sözleşmelerle anayasal güvence altına alınmış, kapatılmak istenen sendikaların lehine sonuçlanmış sayısız mahkeme kararları olmasına rağmen, Ankara Valiliği hukuk tanımaz anti demokratik bir yaklaşımla dava açıyor. Biz sendika olarak bu davanın hukuksuz olduğunu, yasalara aykırı olduğunu biliyoruz. Biliyoruz ki, bu dava Tüm Emekli Sen’in yürütmüş olduğu ve 13 milyon emekliyi doğrudan ilgilendiren hak alma mücadelesine karşı açılmıştır.

Barış isteyen, kardeşlik isteyen Tüm Emekli Sen’e karşı açılmıştır. Ülkemizdeki bütün değerlerde pay sahibi olan emeklileri açlığa mahkum eden zihniyetle mücadele eden Tüm Emekli Sen’e karşı açılmıştır.

Bütçeden emekliler için ayrılan payın artırılması için mücadele eden Tüm Emekli Sen’e karşı açılmıştır.

Bu dava sağlık hizmetlerinde emeklilerden alınan katkı payları kaldırılsın diyen Tüm Emekli Sen’e karşı açılmıştır. Bu dava “demokrasi mücadelesinden emekli olunmaz” diyen Tüm Emekli Sen’e karşı açılmıştır.

Sendikalar dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de emekçilerin, çalışanların ve emeklilerin hak arama ve hak alma örgütleridir.  Hak mücadelesi yaparken sadece ve sadece üyelerine ve haklı mücadelelerine güvenirler. Oradan aldıkları güçle mücadelelerini sürdürürler. 

Bizler mücadelemizi sadece emeklilerin hak mücadelesi ile sınırlı görmüyoruz. Ankara Valiliğinin hukuk dışı tutumuna karşı da mücadele ediyoruz.  Ankara Valiliğinin hukuk tanımaz tutumu bizim sendikal örgütlenmemizin önünde bir engel olamaz.  Var oluşunu kendi üyelerine ve 13 milyon emeklinin fiili ve meşru demokratik mücadelesine dayandıran Tüm Emekli Sen hak alma ve emek demokrasi barış mücadelesine her şart altında devam edecektir.”

 

Bu haber 1249 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz