söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiİlköğretim Haftası Buruk Başladı


İlköğretim Haftası Buruk Başladı 

 

Kaymakam Soner Zeybek; ”Yüz yüze eğitimin bir an önce başlamasını temenni ediyoruz…” 

İlçe MilliEğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı; ”Öğrencilerimzi özledik…” 

 

Pandemi süreci gölgesinde gerçekleştirilmek zorunda kalan ilk öğretim haftası kutlaması ilk kez  öğrenci ve öğretmenlerin katılmadığı bir törenle sade bir şekilde başlarken, Söke İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı beraberinde şube müdürleri ile  birlikte  haftanın başlaması edeniyle Atatürk Anıtına çelenk sunup saygı duruşunda bulundu. 

İstiklal marşımızın okunmasının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Yapıcı öğrencilerle birlikte daha sonra ilçe Kaymakamı Soner Zeybek’i makamında ziyaret etti. 

Yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını dileyen kaymakam Soner Zeybek; ”Temennimiz Korana’nın bir an önce bitmesi ve yüz yüze eğitimin başlaması. Şu anda ülke genelinde olduğu gibi ilçemizde de bir çok öğrencimiz okula gidemiyor, inşallah bu virüsle başa çıkar öğrencilerimiz okullarına gider.” dedi. 

Söke ilçe milli eğitim müdürlüğü olarak 2020-201 eğitim öğretim yılına Söke 20 bin 793 öğrenci ve yaklaşık 1700 öğretmen ve personelle yeni eğitim yılına girdiklerini dile getirirken; ”Öğrencilerimizi özledik. Temennimiz bir an önce korananın sona ererek öğrencilerimizin yeniden okullarına gitmeleri.” dedi.   

Kaymakamlık ziyaretinin ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı beraberindeki heyetle birlikte Kocagözoğlu Ortaokulunu ziyaret etti.  

 

Bu haber 1103 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz