söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiCHP'li Vekiller Tezcan ve Bülbül Söke'nin Sorunlarını Dinledi


CHP’li Vekiller Tezcan ve Bülbül Söke’nin Sorunlarını Dinledi

 

Cumhuriyet  Halk Partisi Aydın Milletvekilleri Bülent Tezcan ve Süleyman Bülbül Söke ye  yaptıkları ziyarette ziyaret ettikleri meslek  odaların sorunlarını dinlediler.

Söke de önce CHP İlçe Örgütünü ziyaret eden Tezcan ve Bülbül,il başkan yardımcısı Mehmet Zeylan,İlçe Başkanı Ali Kemal Özcan ve partililer tarafından karşılandı.Milletvekilleri Tezcan ve Bülbül ilçe  örgütünde yaptıkları açıklamalarda ülke  gündemini değerlendirirlerken  iktidarı eleştirdiler.

Tezcan; ”İktidar Tarım Politikası İle Çiftçiyi Pamuk Üretiminden Uzaklaştırıyor”

Beraberinde milletvekili Süleyman Bülbül ile birlikte Söke Ziraat Odasını ziyaret eden Bülent Tezcan burada yaptığı konuşmada iktidarın  tarım politikasını eleştirdi.Ziraat Odası Başkanı  Mustafa Tanyeri ve oda yöneticileri tarafından karşılanan CHP Milletvekilleri Bülent Tezcan ve Süleyman Bülbül, yörenin tarım sorunlarını dinlediler.

Söke Ziraat Odası Başkanı Mustafa Tanyeri CHP’li vekilleri hasat sezonu başında ağırlamaktan duydukları memnuniyetlerini dile  getirirken; ”Tarımda büyük sıkıntı var. Bu pamuk üretiminde kendini daha da hissettmekte. Bir yandan düşük alım fiyatları bir yandan pamuk ithalatına kota getirilemeyişi  yetmiyor gibi kırmızı örümcek ve ballı basra bu sezon verim düşüklüğüne neden oldu.” şeklinde konuşarak sorunlarını dile  getirdi.

Hükümetin izlediği tarım politikaları nedeniyle çiftçinin tarımdan soğuduğunu söyleyen  CHP Aydın Milletvekili  Bülent Tezcan; ”Aydın ovasında üretici pamuktan uzaklaşmaya başlamış. Tarımsal desteklemeler zamanında açıklanmıyor,açıklananlarda beklentilerin altında kalıyor. Çiftçimiz tüccarın eline mahkum edilmekte. İktidara geldiğimizde çiftçimize sahip çıkacağız. ” dedi.

Bülbül; ”Pamdemi Sürecinde Tarımın Önemi Tüm Dünyada Anlaşıldı Ama  Türkiye De Anlaşılamadı”

Cumhuriyet Halk Partisi  Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül Söke  Ziraat Odasına yaptıkları ziyarette tarımın ve tarımsal üretimin önemine dikkat çekti.

Bülbül; ”Pandemi sürecinde tarımın ne  kadar önemli olduğunu tüm dünya  gördü anladı. Ama  ülkemizde maalesef bir türlü izlenen politikalarla anlaşılamadı.” dedi..

Söke Ziraat Odasının ardından Ticaret Odası, Ticaret Borsasını ziyaret eden vekiller, Söke Esnaf Odalarına yaptıkları ziyaretle de esnafların sorunlarını dinlediler.

 

Bu haber 477 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz