söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSöke'nin Balıkçı Köyü Doğanbeyli Kadınlar Ağ Örmeyi Öğrendi…


Söke’nin Balıkçı Köyü Doğanbeyli Kadınlar Ağ Örmeyi Öğrendi…

 

Aydın'ın Söke ilçesinde Ağ Örme Kursu'na katılan kadınlar Doğanbey Mahallesi sakini kadınlar , hem balık ağı örmeyi öğrenirken, hem de kursta ödenen yevmiye ile aile ekonomisine katkıda bulundular. 

Söke'nin balıkçı köyleri olarak bilinen Doğanbey  Mahallesinde  Mart ayı  başında başlatılan ancak Covid virüs tehlikesi nedeniyle  ara  verilen balık ağı örme  kursu normalleşme  süreci ile  yeniden başlamasının ardından telafi kursları ile sona erdi. 

İş Kur,İl Traım Orman Müdürlüğü,İl Milli Eğitim Müdürlüğü  Söke  Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü iş birliği ile  açılan ve mahalle  sakini 24 kadın kursiyerin katıldığı kurs sona erdi. 

Kursun sona  ermesi nedeniyle  Doğanbey Mahallesinde düzenlenen belge törenine İlçe  Kaymakamı Soner Zeybek,İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş,İl Tarım Orman Müdür Yardımcısı Eray Hamit Yeşilçayır,İş Kur İl Müdürü Rahmi Terzi,İlçe  Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı,Söke İlçe  Tarım Orman Müdür Vekili Özgür Yıldırımer,Mahalle  Muhtarı Serdar Sarıkurt ,kursiyerler  ve  yakınları katıldı.  

Yapışan konuşmaların ardından belge  almaya  hak kazanan kursiyerlere belgeleri törende verilirken kaymakam Soner Zeybek,Doğanbey Mahllesinin doğal güzelliklerine  dikkat çekti.Kaymak am Soner Zeybek,açılan kursun önemi de değinirken”Söke ye geldiğimde  ilk ziyaret ettiğim mahalle Doğanbey oldu.Çok güzel bir coğrafyaya  sahip.Gerekli tanıtımının yapılması  halinde Doğanbey daha güzel yerlere  geleceğine  inanıyorum”dedi. 

Doğanbey muhtarı Serdar Sarıkurt da balık ağı kursunun  çok faydalı olduğunu söyleyerek emeği geçen katkısı yapanlara teşekkür etti.  

 

Bu haber 486 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz