söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSöke Esnaf Sarayı için ilk kepçe vuruldu


Söke Esnaf Sarayı için ilk kepçe vuruldu

 

Söke Esnaf Sarayı olarak adlandırılan Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi binasının yapımı için ilk kepçe vuruldu…  

Kemalpaşa Mahallesi Rasih Azbazdar Kız Öğrenci Yurdu Yanında yapılması planlanan Söke Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi binasının yapımı için sözleşmenin imzalanmasının ardından ilk kepçe vurularak harfiyat işlerine başlanıldı.  

Söke Esnaf Kefaletin uzun süredir gündeminde olan yeni bina yapımı için geri sayım başladı. Maden Ocağı yolunda Kız Öğrenci Yurdu yanında yapılacak olan yeni bina  için ihaleyi alan yüklenici firma Arhan İnşaat ile Esnaf Kefalet Kooperatif arasında sözleşme imzalamıştı.

Kooperatif Başkanı Refik Karataş, ”Yapmış olduğumuz araştırmada ve ihale sonucunda ihale Arhan inşaatta kaldı. Kendileri ile her konuda mutabık kaldık ve sözleşme imzaladık. 10/ 09 /2020 tarihi itibariyle firma ile sözleşme yaptık. Esnaf sarayımız Bodrum kat, Zemin kat, 1 ve iki katlardan oluşacak. Yaptığımız ihale gereği inşaatın bitme süresi 150 iş günü olarak belirlendi. Bu da yaklaşık 5 aylık bir süreyi kapsıyor. Kendimize ait bir binaya kavuşacağımız için mutluyuz. Esnaflarımıza hayırlı olsun…” dedi.  

“İlk Kepçe Vuruldu”

Söke Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi yöneticilerinin yıllardır hayallerini süsleyen kendi binalarında hizmet verme düşüncelerinin ilk adımı olan  inşaatın hafriyat çalışmaları  başladı. Harfiyat çalışmalarının tamamlanmasının ardından yapılacak olan temel atma töreni sonrası bina 150 iş gününde teslim edilmesi bekleniyor.

 

Bu haber 458 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz