söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiŞölen Havasında Başlayan AK Parti Kongresi Gergin Bitti…


Şölen Havasında Başlayan AK Parti Kongresi Gergin Bitti…

Söke Ak Parti’de Sibel Menderes ile devam kararı çıktı…

 

Genel kurul öncesi işadamı Muharrem Pınar ve mevcut Başkan Sibel Menderes’in kongrede aday olması beklenirken, divan kurulu adaylardan Muharrem Pınar’ın listesinin tüzüğe aykırı olduğu gerekçesiyle kabul etmeyince Sibel Menderes yeniden ile başkanlığına seçildi.

Söke AK Parti 7. olağan genel kurulu Söke Öğretmen Evinde yapıldı. Divan Başkanlığını AK Parti Osmaniye milletvekili ve Aydın Teşkilat Koordinatörü İsmail Kaya’nın yaptığı genel kurula AK Parti Aydın Milletvekilleri Mustafa Savaş, Metin Yavuz, Rıza Posacı, önceki dönem milletvekilleri Semiha, Ali Gültekin Kılınç, Ahmet Ertürk, AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, MHP İl Başkanı Haluk Alıcık ve çevre ilçelerden gelen AK Parti ve MHP ilçe başkanları katıldı. 

Sıcak havaya rağmen delegelerin yoğun ilgi gösterdiği genel kurulda saygı duruşunun ardından ilçe başkanı Sibel Menderes yaptığı açılış konuşmasında birlik ve beraberliğe dikkat çekti.

Menderes; “Her kapıyı çalmaya devam edeceğiz. Yılmayacağız, düşmeyeceğiz” dedi. 

AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen de konuşmasında Söke ve Kuşadası kongreleri ile Aydın’da ilçe kongrelerini tamamlayacaklarını söyleyerek, kongre süreçlerinin pandemi nedeniyle gecikmeye uğradığını ifade etti. Özmen, konuşmasında yeni dönem için aday olan Sibel Menderes’in Genel Merkez tarafından daha önce atandığını yeni dönem de başarılı olacağını inandığını söylerken, diğer aday Muharrem Pınar’ın temayüle uymadığı ve izlediği yolu eleştirdi. Özmen; ”Ortada Genel Merkezimizin iradesi var.” dedi. 

Genel kurulda AK Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı, yaptığı konuşmada hükümet tarım politikalarından söz ederek, Aydın’a yapılan tarımsal desteklemelerin 500 milyon, Söke’ye de yaklaşık 165 milyonluk destek verildiğini dile getirdi. 

AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, genel kurulda yaptığı konuşmada hükümetin dış politikada ve pandemi sürecinde izlediği yola dikkat çekerek; ”Pandemi sürecinde ABD dahil bir çok Avrupa ülkesi çok büyük sorunlar yaşarken ülkemiz bu konuda  başarılı bir sınav verdi,vermekte. ”dedi.

Yüzyıl önceki düşmanların bu gün yine karşımıza çıktığını sözlerine ekleyen Savaş, enerji savaşlarında Türkiye’nin mutlaka yer alması gerektiğini dile getirdi. 

AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, yaptığı konuşmada Söke’ye yönelik başlatılan hizmetlerden söz ederek; ”Söke Çayı Islah Projesini başlattık, Söke OSB ye 600 dönüm ilave alan kazandırılıdı, Gar Projesi tamamlanmak üzere, lisanslı depoculuk, kaymakamlık ve emniyet müdürlüğünün taşınması yeni binalarına kavuşması için çalışmalara başlattık, ilçe milli eğitime yeni bina kazandırdık.” dedi. 

“Divan Başkanı Kaya Adaylara Uyardı”

Kongrede divan başkanlığını yapan AK Parti Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya, saat 13.40’da yaptığı anonsta kongrede aday olacak arkadaşların 13.50’ye kadar tüzüğe uygun olarak listelerini vermelerini istedi. Kongreye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Erdoğan’nın mesaj videosunun gösterimin ardından gündemdeki maddeler görüşülerek oylandı. 

Seçimlerde geçilme aşamasında divan başkanı İsmail Kaya, yaptığı konuşmada kendilerine iki ayrı listenin ulaştığını ancak adaylardan işadamı Muharrem Pınar’ın vermiş olduğu listenin tüzüğe aykırı olduğunu söylemesi üzerine yapılan itirazların ilçe seçim kurulunca değerlendirileceğini dile getirdi. 

Adaylardan Muharrem Pınar’ın listenin değerlendirmeye alınmayınca mevcut başkan Sibel Menderes başkanlığındaki yeni yönetim yeni dönem için seçildi. 

Kongre çıkışında adaylardan Muharrem Pınar ve arkadaşları ve bazı delegeler yapılan uygulamanın demokratik olmadığını söyleyerek divan başkanı İsmail Kaya’ya tepkilerini dile getirdiler.

 

Bu haber 502 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz