söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesi"Sağlık için hepimiz için" denetimler sürüyor…


"Sağlık için hepimiz için" denetimler sürüyor…

 

İlçemizde "Sağlık için hepimiz için" sloganı ile   corona tedbirleri denetiminin 2. gerçekleştirildi 

İçişleri Bakanlığının genelgesi kapsamında Kaymakam Soner Zeybek’in bizzat yapılan denetimleri yerinde takip etmesiyle "Sağlık için hepimiz için" sloganıyla ilçemizde bugüne kadarki en kapsamlı Kovid-19 denetiminin 2.  gerçekleştirildi. Koronavirüs denetimleri kapsamında ilçemizde bulunan esnaflar da denetlendi. Kaymakam Soner Zeybek, İlçe Emniyet Müdürü Yalçın Şipal, Aydın Büyükşehir Bölge Koordinatörü Fatih Akkentli ve ilçemizdeki ilgili kamu kurum ve kuruluş müdürleri ile ilgili meslek odalarının temsilcilerinin katıldığı denetimler sırasında Kaymakam Zeybek, esnaflara sosyal mesafe ve maske konusunda dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulundu. 

Bugün ilçemiz genelinde Kaymakam Soner Zeybek’in bizzat katılımıyla, belediye başkanı, ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşlarının yönetici ve personeli, meslek odaları, genel kolluk birimleri (polis, jandarma, sahil güvenlik) ve özel kolluk birimlerinin (zabıta, özel güvenlik gibi) katılımıyla "Sağlık için hepimiz için" sloganıyla bugüne kadarki en kapsamlı Kovid-19 denetiminin 2. gerçekleştirildi. 

Gerçekleşen denetimlerde maske takma zorunluluğuna uymayan vatandaşlar uyarıldı, cezai işlem uygulandı.

Yapılan denetimler kapsamında, konaklama tesisi, alışveriş merkezi, pazar yeri, sosyete pazarı, lokanta, kafe, restoran, kahvehane, kıraathane, çay bahçesi, düğün ve nikah yeri, berber/kuaför/güzellik merkezi, internet kafe/salonu ve elektronik oyun yeri, park/piknik alanı, lunapark/tematik park ve taksi durakları ile şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları ve taksiler başta olmak üzere tüm yaşam alanlarını kapsayacak şekilde yapıldı. 

Denetim ekipleri, her bir iş kolu ya da mekanın uzmanlık bilgisi göz önünde bulundurularak ilgili kamu kurum ve kuruluşları (kolluk, yerel yönetimler, il/ilçe müdürlükleri gibi) ile meslek odalarının temsilcilerinden oluşacak şekilde belirlenerek denetimler gerçekleştirildi. 

Vatandaşların yoğun olduğu yerlerde denetimlerin yapıldığını dile getiren İlçe Kaymakamı Soner Zeybek denetimlerle ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Yapılan bu denetimlerde önceliğimiz rehberlik. İş yerleri ve vatandaşlarımıza uyulması gereken kurallar anlatılıyor. Tedbirlerin alınıp alınmadığı, kurallara uyulup uyulmadığına dikkat ediyoruz. Pandemi süreci devam ediyor, bu nedenle tedbiri elden bırakmamak lazım. Bilindiği gibi en küçük rahatlamada vaka sayılarının arttığını görüyoruz. Sökeli vatandaşlarımızın kendileri ve çevreleri için kurallara uymalarını tedbiri elden bırakmamalarını istiyoruz” dedi.

 

Bu haber 252 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz