söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiKurban kesim yerleri belli oldu


Kurban kesim yerleri belli oldu

 

Söke Belediyesi, yaklaşan kurban bayramında ilçe genelinde hizmet verecek kurban kesim yerlerini açıkladı. Randevu sistemiyle kesim yapılacağı açıklanan kurban kesim yerlerinde koronavirüs tedbirleri uygulanacağı bildirildi.

Söke Belediyesi, vatandaşların kurban vecibelerini hijyenik bir ortamda yerine getirebilmeleri Söke Kaymakamlığı Kurban Hizmetleri Komisyonu tarafından belirlenen ilçedeki kurban kesim yerlerini duyurdu. Söke Belediyesi tarafından geçtiğimiz haftalardan itibaren gerçekleştirilen düzenleme çalışmaları sonrası bayrama hazır hale getirilen alanlar, belediyenin sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşım ve SMS yoluyla gönderilen mesajla açıklandı.

Söke Belediye Başkanlığı tarafından gönderilen metninde;

“Kurban Kesim Yerleri Değişmedi”

Diğer taraftan Söke ilçe merkezinde kurban kesimi için hazırlıklar tamamlandı. Toplanan İlçe Kurban Hizmetleri Komisyonu İlçe Merkezinde Kurban Kesim yerlerini belirledi. Hayvan kesim yerleri; Söke Hayvan Pazarı (Çevre yolu altı çay kenarı / Söke), Çarşamba Pazarı (Yenicami Mahallesi), Tatil Pazarı (Cumhuriyet Mahallesi), Cumartesi Pazarı (Atatürk Mahallesi) , Manavlar içi (Konak Mahallesi), Yenikent dolmuş son durak yanı (Yenikent Mahallesi), Huzur Sitesi (Çeltikçi Mah. Fahrettin Uygun Tüzel İlköğretim Okulu yanı) olarak belirlendi.

Korona virüs tedbirleri gereği sosyal mesafe, maske ve eldiven kurallarına uygun olarak hizmet verecek olan kesim yerlerinde el dezenfektan ünitesi bulunacağı da bildirildi. Vatandaşların huzurlu ve sağlıklı bir ortamda ibadetlerini yerine getirebilmeleri için gereken tüm hizmetlerin sağlanacağı duyuruldu.

 

Haber: Murat Sülünoğlu

 

Bu haber 742 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz