söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiBBP'li Bozdemir Başbağlar Katliamını Unutmadı


BBP'li Bozdemir Başbağlar Katliamını Unutmadı;

“Milletimizin Hüzün Yılı 93” 

 

BBP Aydın İl  Başkanı Abdulbaki Bozdemir,  Başbağlar Katliamının 26. yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı…

 

Büyük Birlik Partisi (BBP) Aydın İl Başkanı Abdulbaki Bozdemir, Erzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar köyünde işlenen katliamın 27. yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı.

Başbağlar'da yaşananların yürekleri yaktığını ifade eden BBP Aydın İl Başkanı Abdubaki Bozdemir; “Bizler Müslüman Türk milleti olarak zulüm nereden gelirse  gelsin bunu asla kabul etmeyiz. Kardeşliğimize kasteden Madımak katliamı vicdanları belki de yüzyıllarca kanatacak bir olay olarak anılıyor ve anılmaya devam edecek hiç şüphesiz... Oysa aynı hassasiyet, o olaydan 3 gün sonra meydana gelen Başbağlar katliamı ve dönemin diğer faciaları  için de gösterilmeliydi… Maalesef hak ettiği düzeyde hassasiyet Başbağlar ve diğerleri için hiç olmadı, olmuyor ve olmayacak gibi duruyor… Çifte standart bizden ırak olsun.                                            
Köye gelen yüz kadar terörist Akşam Namazı için camide toplananlar başta olmak üzere kadın çocuk demeden köylüleri köy meydanında toplayarak üzerlerine mermi yağdırdılar.  Bizler Büyük Birlik Partisi olarak diyoruz ki; bu olayları tertip edenlerin arkasında aynı kirli eller vardır. Neye hizmet ettiğini bilmeyen teröristler, Başbağlar köyünü basmış 28 insanı kurşuna dizmiştir. Fakat sayı tutmayınca evlerinden 5 kişi daha getirip ne acı ki sayıyı Sivas’ katliamındaki 33'e eşitlemek için kafalarına sıkmışlardır. Ne hikmettir ki Bingöl’e 8 km uzaklıkta askerleri taşıyan otobüs durdurulup 33 askerimizi de orada şehit etmişlerdir.
Siirt Daltepe’ de 33 vatandaş Erzurum Çat’ da 33 vatandaş ayrıca Uğur Mumcu-Eşref Bitlis-Bahtiyar Aydın-Turgut Özal-Cem Ersever-Adnan Kahveci vs. 1993 yılında işlenen cinayetlerden bazılarıdır. 1993 yılı meçhul cinayetlerin olduğu kara bir yıl olarak tarihe geçmiştir. Madımak' ta failler bulunamayınca olay milliyetçi muhafazakar kesime ihale edilmeye çalışılmıştır. Misilleme olarak Erzincan'ımızın bir köyü basılmıştır. Ama ne yazıktır ki vergilere bağlanan, sınırlara yollanan, binlerce ve binlerce kez vatan için kurşunlanan Erzincan halkı bir kez daha haince kurşunlanmasına rağmen Madımak olayı kadar devlet tarafından sahiplenilmemiştir. Gözaltına alınmalar olmuş dönemin Erzincan valisi Recep Yazıcıoğlu ''itiraf ettiler'' diyerek basın açıklaması yapmasına rağmen Başbağlar sanıkları  3 gün sonra serbest bırakılmıştır. Ondan sonrada tutuklama kararı çıkarıldığı halde sanıklar bulunamamıştır. (Tavşana kaç tazıya tut misali.) Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun dediği gibi o zamanki adalet bakanı Seyfi Oktay’ dır.
Alevi ve Sünni birbirine düşmemiştir. Nasıl Ehlibeyt'in karşılaşmış olduğu Kerbela’ yı büyük bir hüzünle yad ediyorsak, Başbağlar ve Madımak'ı da aynı hüzünle yad etmeliyiz. BBP olarak; hainlerin gerçek yüzlerini ortaya koymak ve yeni hainlerin ortaya çıkmaması için, aydın geçinen yazarlarımız ve oy uğruna samimiyetten uzak siyasetçilerin demeçlerine dikkat etmeleri gerektiğini hatırlatıyor ve şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz.  Bu acı büyük türk milletinin her bir ferdinin acısıdır ve 27 yıldır yüreklerimiz yanmaya devam etmektedir.” dedi.

 

Haber: Murat Sülünoğlu

 

Bu haber 2476 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz