söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiBölgesel Amatör Lig Tescillendi


Bölgesel Amatör Lig Tescillendi

 

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Koranavirüs salgını nedeniyle mart ayında durdurduğu 2. 3. amatör küme ve Bölgesel Amatör Lig (BAL) maçlarının oynatılmamasına karar verdi. 

TFF'den yapılan açıklama şöyle;

"Türkiye Futbol Federasyonu ile 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği yönetimi, Riva'da bugün, TFF Başkanı Nihat Özdemir, TFF 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı, Başkan Vekili Mehmet Baykan, Yönetim ve İcra Kurulu üyesi Hamit Altıntop ile 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği Başkanı Volkan Can, yönetim kurulu üyeleri ve kulüp başkanlarının katılımı ile bir toplantı yapmıştır.

Toplantıda kulüpler, liglerin oynanmamasını talep ederken, nasıl tescil edileceğini TFF Yönetim Kurulu'na bırakmıştır. Kulüp temsilcileri ile karşılıklı mutabık kalındığı üzere, söz konusu talebi TFF Yönetim Kurulu değerlendirmiş olup, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig, ayrıca Spor Toto Bölgesel Amatör Lig'lerinin oynatılmamasına karar vermiştir.TFF'nin liglerin tescil formatı ile ilgili kararı önümüzdeki günlerde açıklanacaktır.

“Sökespor’un Önümüzdeki Sezon BAL’da Oynaması Kesin Gibi”

Sezon sonunda Süper Amatör Lig ikincisi ile baraj  maçı oynayacak olan Sökespor Federasyonun aldığı kararla önümüzdeki sezon içinde BAL ligine doğrudan devam edeceği öğrenilirken,federasyon tarafından alınan karar  camiada memnuniyetle karşılandı.

“Süper Amatörler Beklemede”

Federasyonun önceki gün almış olduğu kararın ardından gözler BAL’a yükselme mücadelesi veren Süper Amatör Küme ekiplerine çevrildi. Aydında Bölgesel Amatör Lige çıkma mücadelesinde play off oynayan Didimspor, Kuşadasıspor, Aydın Büyükşehir ve Çine Madranspor federasyondan gelecek haberi beklemekte.

 

Bu haber 3071 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz