söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiRamazan Bayramımız Kutlu Olsun


 

Ramazan Bayramı bu yıl sokağa çıkma yasağı uygulaması kapsamınsa evlerde geçecek...

 

Bayram ruhunu daha iyi hissedebilmek adına Ramazan Bayramı kutlama alışkanlıklarımızı değişen düzenimizle nasıl gerçekleştirebileceğinizi sizinle paylaşmak istiyorum...

 

Sevinç, mutluluk ve paylaşmanın toplumun bütün kesimleriyle birlikte yaşandığı ulvî bir atmosfer olan Ramazan Bayramı'nı kutlamanın heyecanını Koronavirüs nedeniyle bu yıl evlerimizde yaşayacağız.

Bayramlarımızı kutlarken ailece bir araya gelmeyi, uzun süredir görmediğimiz yakınlarımızı ve büyüklerimizi ziyaret etmeyi çok seviyoruz. Normalde fırsat bulup telefonla bile konuşamadığımız sevdiklerimizle yan yana geldiğimiz zamanlar, bayramların en güzel tarafı  belki de...

Bu sene bu durum biraz değişecek olsa bile sevdiklerimizi hatırlamanın ve onlarla sohbet etmenin birçok yolu olduğunu unutmamalıyız. Örneğin onların sağlığı için büyüklerimizi ziyaret edip ellerini öpemesek bile görüntülü konuşma yoluyla arayabilir, onlarla bu şekilde görüşebiliriz. Bu sayede iyi olduklarını görüp bayram tebriklerini yüz yüze iletmiş oluruz. 

 

" Güzel Bir Kahvaltı Sofrası Kurun"

Bu bayramı çekirdek ailenizle ya da tek başınıza geçiriyor olabilirsiniz. Yine de gerek ailenize gerek kendinize güzel bir bayram sofrası kurmanızı öneriyoruz. Bayram sofrası, bayram ruhunu pekiştiren en güzel detaylardan biri. Çok fazla yemek çeşidi olmasa bile masayı özenli hazırlamanız, hatta biraz süslemeniz bile size bu konuda yardımcı olabilir. 

Ayrıca neşeli bir bayram için geleneksel bayram kahvaltısını ve şeker/çikolata tadımını da ihmal etmeyin diyoruz. 

" Temiz ve Özenli Giyinin"

Bir süredir zaten mecbur kalmadıkça dışarı çıkmamaya özen gösteriyoruz. Bayramda da bu durum değişmeyecek... Fakat evden çıkmasak bile bayramlarımızın önemli bir ritüeli olan temiz ve güzel giyinme detayını atlamamak gerek. Sabah erken kalkıp temiz kıyafetlerimizi giyip ailemizle bayramlaşmak, daha sonra güzel bir kahvaltı etmek değişmeyen bayram sabahı ritüellerinin en önemlisi değil mi sizce de? ?

 

" Küsler Barışsın"

Gerçek bir bayram ruhu yaşamanın altın kurallarından biri de kesinlikle küslerin birbiriyle barışması. Bir süredir dargın olduğunuz biri varsa onunla bayramlaşmak, halini hatırını sormak ve barışmak için bayramdan daha güzel bir zaman dilimi yok. Bunu da gerçekleştirdiğiniz takdirde kendinizi çok iyi hissedeceğinize ve bayram ruhunu yaşayacağınıza emin olabilirsiniz... Bu nedenle bayramların birleştirici etkisini göz ardı etmeyin!

"Unutmayalım"

Dinimiz, Allah’a karşı olduğu gibi, Allah’ın diğer kullarına karşı da sorumluluklarımızdan bahsetmiştir. Allah’ın kulu olarak bütün inananlar değerlidir ve müminler din kardeşidir. Şu halde diğer insanlara saygılı olmak ve onların haklarına riayet etmek, Allah’ın rızasını elde etmenin ve diğer insanlarla beraber barış içinde yaşayarak dünyada da mutlu olmanın önemli bir gereğidir.

 

Dostluk ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı, sevgi ve hoşgörü ortamının genişlediği, toplumsal birlikteliğimizi sağlayan değerlerimizin yoğun olarak yaşandığı Ramazan Bayramı’nı her ne olursa olsun böyle bir salgın hastalığın gölgesinde de olsa hep birlikte karşılamanın mutluluğu içindeyiz.

Ramazan Bayramınızı en içten duygularla kutluyoruz… İyi Bayramlar.

 

 

Bu haber 628 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz