söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiMİLLİ MÜCADELE´NİN 101. YILINI KUTLUYORUZ


19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

MİLLİ MÜCADELE’NİN 101. YILINI KUTLUYORUZ

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Millî Mücadele Hareketini başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 101. Yılını büyük bir heyecan ve coşkuyla yarın kutluyoruz.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı bu yıl dijital platformlardan kutlanacak…

Türk Milletinin tüm onur ve asaletiyle Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün rehberliğinde tarih sahnesinde bir defa daha şaha kalkışının başlangıcıdır 19 Mayıs 1919. Bütün umutların tükenmeye başladığı bir dönemde Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkması, bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin de başlangıcı olmuştur. 

19 Mayıs 1919’da Samsun’dan yakılan özgürlük ateşi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmasıyla birlikte kısa sürede dalga dalga tüm yurda yayılmış, bugünkü mevcudiyetimizi ve özgürlüğümüzü o günlere borçluyuz.

 

 

“GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI BU YIL DİJİTAL PLATFORMLARDAN KUTLANACAK…”

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nda yalnızca çelenk töreni yapılacak. Yarın Cumhuriyet Meydanında saat  09.15'de Atatürk Anıtına Çelenk sunumu ile yapılacak.

Her yıl gerçekleştirilen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayram, son dönemde dünya çapında görülen virüs (Covit19) tehlikesinin ülkemizde de görülmesi sebebiyle alınan tedbirler kapsamında etkinlik ve organizasyonların toplu halde yapılması, bu bağlamda gerçekleştiriyece faaliyetlerin dijital platformlarda  gerçekleştirilmesi Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü talimatıyla belirtilmiştir. Tüm resmi ve özel okullar ve kurum ve kuruluşlar 19 Mayıs Salı günü sabah 08:00’den akşam 24:00’e kadar Türk Bayrakları ve Atatürk Posterleri asılacaktır.

Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayram ile ilgili tüm etkinlik ve faaliyetlerin dijital platformlarda gerçekleştirilerek sosyal medya hesaplarından yayınlanacağını duyurdu.

 

“CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, VATANDAŞLARI SAAT 19.19'DA İSTİKLAL MARŞI OKUMAYA DAVET ETTİ”

19 Mayıs saat 19.19'da İstiklal Marşı okunacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23 Nisan'da olduğu gibi bugün 19 Mayıs'ın yıl dönümü nedeniyle saat 19.19'da tüm vatandaşları evlerin balkon ve pencerelerinden İstiklal Marşı okumaya davet etti.

19 Mayıs Gençlik Ve Spor Bayramını kutlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemizdeki tüm gençlerin 19 Mayıs Gençlik ve spor bayramını tebrik ediyorum.” dedi.

 

 

“MİLLİ MÜCADELENİN BAŞLANGICI 19 MAYIS 1919  TARİHİ ÜZERİNDEN TAM 101 YIL GEÇTİ…”

“Büyük Önder Atatürk, eşi olmayan bir mücadele ile cephelerde kazanılan zaferi, Cumhuriyet ile taçlandırmış, çağının ötesinde bir ulus ve ülke inşa etmeyi başarmıştır. Türk Milletinin kurtarıcısı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basmasıyla başlayan Milli Mücadele dönemimin 101. yılını büyük bir onur ve gururla kutluyor, Milli Mücadeleye imza atan başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere,  bu toprakları vatan yapan tüm şehit ve gazilerimizi minnet, saygı ve rahmetle anıyoruz” 

 

Bu haber 514 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz