söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiCHP'Lİ ADAYLAR MAZBATALARINI ALDI


CHP'Lİ ADAYLAR MAZBATALARINI ALDI

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Aydın'da yaptığı önseçimde ilk 6'ya giren adaylardan 4'ü adaylık mazbatalarını Aydın Adliyesi'nden aldılar. Mazbata alan adaylar ayaklarının tozuyla basına ilk demeçlerini verirken CHP'nin Aydın'da büyük hedeflerinin olduğunu söylediler. Mazbata alma törenine aday adaylarından önseçimde ilk sıraya yerleşen Bülent Tezcan, ikinci sırada yer alan Osman Aydın, üçüncü sıraya yerleşen Ferda Erkut Çağlar ile Özelm Burcu Sevim Ugan katıldı. Sıralamada dördüncü olan Hüseyin Yıldız ile beşinci olan Aydın Milletvekili Fatih Atay mazbatalarını almaya gelmediler.
Önseçimde ilk sıraya yerleşen CHP Aydın Milletvekili adayı Bülent Tezcan yaptığı açıklamada Aydın'da CHP'nin hedefinin 7'de 7 olduğunu söyledi. Tezcan, "CHP, adaylarını Aydın'da en demokratik yöntemle seçti. Düzeyli bir önseçim yaşadık. Aydınlı CHP'liler Aydın'ın sorunlarını ve ülkenin sorunlarını bilen en güzel listeyi çıkardı. Yolumuza inançla devam edeceğiz." dedi.
Önseçimde az bir farkla ikinci sıraya yerleşen Osman Aydın ise yaptığı açıklamada, tüm adayların birinci sırada yer aldığına inandığını söyledi. Üyelerin doğru karar verdiğini belirten Aydın; "Elbirliği ve güçbirliği ile çalışacağız. Tek vücut olarak çalışmalarımız devam edecek" diye konuştu.
CHP'nin sürpriz yapan adaylarından olan ve üyelerin büyük sempatisini kazanan Ferda Erkut Çağlar yaptığı açıklamada; "Tüm partililerimize yaptıkları seçimlerden dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah onların verdiği değere layık olacağız. Asil olana hizmet etmek yola çıktık. Yolumuza emin adımlarla devam edeğiz" şeklinde konuştu. (iha)

 

Bu haber 2258 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz